Близько сотні "вагнерівців" повернулися під Бахмут — британська розвідка

Близько сотні "вагнерівців" повернулися під Бахмут — британська розвідка

Вагнерівці
На цьому фото, опублікованому Міністерством оборони Білорусі в четвер, 20 липня 2023 року, білоруські солдати Сил спеціальних операцій і найманці з ПВК "Вагнер" позують під час тижневих маневрів на полігоні поблизу міста Брест, Білорусь. Фото: AP

За останні тижні сотні бойовиків, які раніше були пов'язані із ПВК "Вагнер", ймовірно почали передислокуватися окремо та невеликими групами на війну в Україну, воюючи на боці різноманітних проросійських підрозділів. 

Про це повідомляє міністерство оборони Великої Британії.

У британській розвідці нагадали, що "Вагнер" вийшов із бойових дій в Україні на початку червня 2023 року, до невдалого заколоту 24 червня та подальшої загибелі власника "Вагнера" Євгена Пригожина та інших вищих керівників в авіакатастрофі 23 серпня.

Зазначається, що точний статус передислокованого персоналу невідомий, але, ймовірно, окремі особи перейшли до частин офіційних сил Міноборони Росії та інших ПВК.

"Кілька звітів свідчать про концентрацію ветеранів "Вагнера" навколо Бахмута: їхній досвід, ймовірно, буде особливо потрібним у цьому секторі. Багато хто знайомий із нинішньою лінією фронту та українською тактикою на місцях, бо минулої зими воював на тій самій місцевості", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про ПВК "Вагнер" та загибель Пригожина

У 2013 році в Росії утворився "Словʼянський корпус", де з усієї країни набирали найманців для служби. Власником її став той же Пригожин, а командиром — Дмитро Уткін із позивним "Вагнер", який отримав на честь Ріхарда Вагнера.

В межах укладених домовленостей з Башаром аль-Асада перші найманці відправилися в Сирію у вересні 2013 року. Саме там в Уткіна зʼявився позивний, який перетворився у назву ПВК.

Згодом корпус найманців "Словʼянський корпус" перейменували у ПВК "Вагнер", де командиром та правою рукою власника, того ж Євгена Пригожина, й став Уткін.

Вагнерівці за збройної та фінансової підтримки Кремля виконували завдання в Судані, Лівії, ЦАР, опинилися на війні в Сирії та на Донбасі. А з березня 2022 року це ПВК вважається чи не найбільш боєздатною силою Росії, яка воює на території України.

Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Він анонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу". Після того, вагнерівці передислокувалися до Білорусі, де навчали військових.

Через 2 місяці, 23 серпня 2023 року, власник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин та співзасновник групи Дмитро Уткін загинули в авіатрощі у Тверській області РФ.

На початок