ПЦУ просить країни-члени Радбезу ООН захистити українських вірян в Криму

ПЦУ просить країни-члени Радбезу ООН захистити українських вірян в Криму

Ексклюзивно
ПЦУ просить країни-члени Радбезу ООН захистити українських вірян в Криму
. УНІАН

Митрополит Сімферопольський і Кримський Климент звернувся до послів країн- постійних членів Радбезу ООН з проханням захистити права та майно ПЦУ в окупованому Криму. Міністерство закордонних справ України готує офіційні ноти до держав.

Митрополит Климент виступив із проханням вжити заходів щодо збереженя храмів та майна ПЦУ в Криму та звернути увагу на системні порушення Росією релігійних свобод українців Криму.

"Ми звернулися до країн - постійних членів Радбезу ООН та країн-членів ООН з проханням на найближчому засіданні Радбезу розглянути питання збереження Української церкви в Криму. Зокрема, вжити заходів щодо збереження храмів та майна Української церкви в Криму та змусити Російську Федерацію дотримуватися норм міжнародного права щодо захисту релігійної громади українців Криму. В разі, якщо РФ все ж піде на знищення храмів ПЦУ в Сімферополі та Євпаторії, ми проситимемо наших міжнародних партнерів розпочати процедуру посилення санкцій проти Росії. Наразі ми спільно з МЗС оформляємо офіційні ноти до країн, представники яких отримали моє усне звернення",– розповів митрополит у коментарі Суспільному.

ПЦУ опублікувала детальне пояснення ситуації з її храмами у Криму на своїй сторінці у Facebook.

"Наразі країна-агресор порушує рішення Комітету ООН з прав людини та всі норми міжнародного права, здійснюючи тиск, залякуючи та відкриваючи незаконні провадження щодо нашої релігійної громади у Криму. Впродовж останніх кількох місяців утиски свободи віросповідання набули насильницького характеру: так, центр Кримської єпархії Православної Церкви України – кафедральний храм святих Володимира і Ольги в м. Сімферополі – було розграбовано після "рішення суду". Держава-окупант вимагає також знесення нашого храму в Євпаторії",– зазначається у повідомленні.

Що відомо

  • Окупаційна влада Криму вимагає від ПЦУ залишити Кафедральний собор святих рівноапостольних Володимира та Ольги в окупованому Сімферополі а також знести недобудований храм в Євпаторії. Митрополит Климент назвав ці кроки з боку окупаційної влади переслідуванням за релігійною ознакою.
  • 4 серпня Верховний Суд РФ відмовився переглянути рішення про виселення громади Православної церкви України (ПЦУ) з кафедрального собору в Сімферополі.
  • 10 серпня Європейський суд з прав людини звернувся до уряду РФ у справі Кримської єпархії.
  • Україна наполягає на введенні міжнародних санкцій за спроби виселення громади ПЦУ з Кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги в окупованому Сімферополі.

На початок