В інфекційному шпиталі обласної клінічної лікарні діє 40 кисневих точок для пацієнтів, які потребують кисневої терапії. Цього замало, - розповів Суспільному виконувач обов'язків директора медзакладу Олександр Дудар.
У медзакладі хочуть встановити нову спеціалізовану станцію централізованої подачі кисню для підтримки дихання недужих на коронавірус пацієнтів.
Зі слів лікаря, станом на 26 серпня у медзакладі перебуває 64 пацієнти з діагнозом "коронавірус". П'ятеро з них нині у реанімації, двоє під'єднані до апарату ШВЛ.
"Наша киснева система тріщить по швах. З тих 64 пацієнтів кисневозалежних, тобто ті, хто знаходяться на масках кисню близько 30. Але, ця цифра варіює від 30 до 40. Ці пацієнти потребують високих потоків кисню", - розповів Олександр Дудар.
Нова станція, яку хочуть облаштували у медзакладі дозволить забезпечити киснем усіх пацієнтів, які потребують кисневої терапії через COVID-19, - каже медик: "Наступного тижня розпочинається встановлення нової кисневої станції на 10 тонн місткістю, а не на півтори тонни, що зараз є. Це дозволить не возити щодва дня кисень, а зробити запас на 20 днів".
Нагадаємо, на початку пандемії у березні, для "важких" недужих на коронавірус переобладнали лікарняний корпус обласної лікарні в селі Тарасове. На його базі розмістили 177 спеціалізованих ліжок. Реанімаційне відділення розраховане на 12 пацієнтів.
У створеному інфекційному шпиталі в селі Тарасове працює 200 медиків. Виконувач обов’язків керівника лікарні розповів: усі медики, які лікують недужих на коронавірус отримують доплати у повному обсязі, заборгованості не має.
Що відомо
- Цієї доби в області на COVID-19 занедужало 34 волинянина. Один летальний випадок зафіксували у Луцьку. Загалом від початку пандемії на коронавірус перехворіло 5221 волинян.
- Станом на 25 серпня у медзакладах області з діагнозом "коронавірус" та підозрою на нього госпіталізовано 422 волинянина. Зайнятість ліжок - 51,2%.
- На початку липня на Волині для лікування недужих на COVID-19 розгорнули ліжкомісця у медзакладах "другої хвилі". Лікарні "першої хвилі" на Волині були переповнені.
- Міністерство охорони здоров'я почало розгортання або підготовку до розгортання лікарень другої та третьої хвилі у Закарпатській, Волинській та Рівненській областях.