Копав город тещі: волинянин знайшов стародавню писанку та передав її до музею

Копав город тещі: волинянин знайшов стародавню писанку та передав її до музею

Доповнено
Стародавня писанка 11-12 ст, яку знайшли на Волині
Писанка, яку передали до Волинського краєзнавчого музею, 27 вересня 2023 рік. Фото: Волинський краєзнавчий музей

Ветеран та демобілізований військовослужбовець Олександр Міщук, копаючи город тещі у селі Деревині Володимирського району, знайшов глиняну писанку.

Знахідку чоловік передав до Волинського краєзнавчого музею. Як розповів Суспільному завідувач відділу давньої історії Тарас Верба, дослідивши експонат, вдалось встановити, що писанка датується ХІ-ХІІ століттями.

"Таких писанок всього на теренах західної України знайдено десь десять. Одну, знаю точно у 2013 році знайшли біля Хрінницького водосховища, зараз вона зберігається у Рівненському музеї", — зазначив Тарас Верба.

Писанка глиняна, проте зверху ще покрита поливоюПолива — рідка суміш для обмазки гончарних виробів., а всередині має калатальце — специфічний камінчик, що видає звуки у порожнині яйця. Зверху яйце розмальоване візерунками рослинного походження.

На Волині знайшли глиняну писанку 11-12 ст
Стародавня писанка, кажуть музейники гарно збереглася. Фото: Волинський краєзнавчий музей

"Така писанка — це не побутова річ, а більш сакральна, можливо використовувалась в ритуальних обрядах, бо полива для того часу — це дорога річ. Знайдена писанка теж високо ціниться серед приватних колекціонерів", — додав завідувач відділу давньої історії.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок