Двох викрадених кримських татар відпустили додому після допиту

Двох викрадених кримських татар відпустили додому після допиту

Двох викрадених кримських татар відпустили додому після допиту
ФСБ РФ

Кримських татар Арсена Джеппарова та Еміля Назарбекова, яких окупаційні силовики затримали та вивезли у невідомому напрямку вдень 26 вересня у Краснокам'янці Ялтинського району окупованого Криму, відпустили після допиту в "Центрі протидії екстремізму" у Сімферополі.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомив кореспондент "Кримської солідарності" в окупованій Ялті.

У ніч на 27 вересня Арсен Джеппаров та Еміль Назарбеков повернулися додому.

Що відомо про Арсена Джеппарова

  • Арсена Джеппарова затримали 18 квітня 2016 року. За місяць до арешту до нього на роботу прийшли співробітники ФСБ для того, щоб схилити до співпраці. У разі відмови йому загрожували порушенням кримінальної справи.
  • Через відмову співпрацювати з ФСБ його звільнили з місця роботи. Другим попередженням стало затримання Джеппарова на трасі у місті Ялта співробітниками ФСБ та позбавлення його прав.
  • 18 квітня 2016 року, в селі Краснокам'янка Ялтинського району обшуки провели у будинках кримських татар Арсена Джеппарова та Рефата Алімова. Пізніше їхні справи об'єднали із кримінальною справою затриманих двома місяцями раніше Мусліма Алієва, Енвера Бекірова та Вадима Сірука. Правозахисники назвали її «ялтинська група» у справі Хізб-ут-Тахрір — за географічним принципом.
  • 2019 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив Джеппарова за статтею про участь у терористичній організації (частина друга статті 205.5 КК РФ) до 7 років ув'язнення. Чоловік не визнав своєї вини. Він відбув покарання у башкирській ІК-16 у Салаваті. У Джеппарова погіршилося здоров'я та схуд на 20 кілограмів. Його відправляли у ШІЗО на кілька місяців.
  • 17 квітня 2023 року минув термін ув'язнення Джеппарова, засудженого на 7 років у "Ялтинській справі Хізб ут-Тахрір". У Салаваті біля воріт колонії його зустрів адвокат Едем Семедляєв.
  • 19 квітня в одній із мечетей Сімферопольського району активісти провели іфтар для політв'язня Арсена Джеппарова та мешканців Криму, які приїхали привітати його з поверненням додому.

З 7 вересня 2023 року набув чинності закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою АР Крим" щодо декомунізації та введення нового районного поділу Криму. Замість 14 районів на півострові утворили 10 нових районів: Бахчисарайський, Білогірський, Джанкойський, Євпаторійський, Керченський, Курманський, Перекопський, Сімферопольський, Феодосійський та Ялтинський.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок