Сучасні системи озброєння і реагування. Якою має бути реформа Збройних сил України

Сучасні системи озброєння і реагування. Якою має бути реформа Збройних сил України

Ексклюзивно
Сучасні системи озброєння і реагування. Якою має бути реформа Збройних сил України

У День незалежності президент Володимир Зеленський передав Збройним силам України військову техніку та поставив перед міністерством оборони низку завдань щодо осучаснення війська. Створення високомобільних груп військових, використання ударних безпілотників та нового озброєння дозволить Україні реформувати армію за міжнародними стандартами, заявив в ефірі Українського радіо політик, доктор юридичних наук, перший заступник секретаря РНБО у 2008-2011 роках Степан Гавриш.

За його словами, говорячи про збройні сили, слід розділяти два поняття: збройні сили як інститут, що забезпечує оборону країни від будь-якого зовнішнього посягання, і збройні сили, які беруть участь у війні з Росією.

"У першому випадку стан ЗСУ є доволі здатним до певних дій. Європейські та світові інститути відносять їх до тридцятки сучасних збройних сил світу. З точки зору війни, Збройні сили перебувають не в найкращому стані, оскільки їх реформу і модернізацію щодо ведення війни з ядерною державою, яка постійно знаходиться в стані ініціювання воєнних конфліктів у світі, неможливо порівняти", — каже Гавриш.

Колишній перший заступник секретаря РНБО зазначив, що найбільші недоліки — це стратегія створення військових підрозділів територіальної оборони.

"Ми не пройшли відповідний шлях технічної модернізації, не навчилися діяти в умовах нанесення якомога більших втрат противнику. За роки війни на сході загинуло від 13 до 15 тисяч військовослужбовців, а створення відповідних систем технічної оборони при використанні спеціальних мін фактично було зведено до нуля", — уточнив Степан Гавриш.

На питання, якою має бути реформа ЗСУ, Степан Гавриш зазначив: "Модель збройних сил держави, що воює, має бути визначеною. Ця стратегія має бути зрозумілою. Наприклад, ізраїльська модель, модель, яка схожа на країни, що пройшли шлях війни і створили потужні військові системи, забезпечили єдність збройних сил політичними системами".

"Реформа Збройних сил України в технічному плані ще попереду. Нам потрібно здійснити переозброєння сучасного рівня ЗСУ, використовуючи для цього, перш за все, ті технології, які створять для нас переваги на землі, в повітрі та на морі. На землі це формування високомобільних груп військових, які здатні використовувати суперсучасну зброю і нові види розвідувально-диверсійної діяльності на території ОРДЛО. Якщо говорити про ракетне озброєння, то в нинішніх умовах використання ударних безпілотних літальних об’єктів, які все більше і більше займають нішу в плануванні військових стратегій має стати чи не основним способом протидії Росії і бойовикам на території Донбасу", — наголосив експерт.

Що відомо

  • 23 серпні міністр оборони Андрій Таран підписав наказ про прийняття на озброєння берегового ракетного комплексу 360МЦ "Нептун".
  • Ракетний комплекс РК-360МЦ "Нептун" розроблений ДККБ "Луч", комплекс складається з універсальної самохідної пускової установки, транспортної машини для перевезення ракет, транспортно-заряджаючої машини та командно-штабного модулю. Комплекс має стати основою мобільної системи берегової оборони України. "Нептун" вже пройшов кілька етапів вогневих випробувань у 2019 році та модернізації за їх підсумками.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди