Кримінальне провадження на 9 млрд гривень і аудит. Що відбувається навколо банку "Аркада"

Кримінальне провадження на 9 млрд гривень і аудит. Що відбувається навколо банку "Аркада"

Кримінальне провадження на 9 млрд гривень і аудит. Що відбувається навколо банку "Аркада" Банк "Аркада"

Правоохоронці розслідують кримінальну справу щодо 9 млрд гривень, зібраних у фондах фінансування будівництва київського банку "Аркада". Водночас у Нацбанку обіцяють, що виведення банку з ринку не вплине на роботу банківської системи, а мер Києва Віталій Кличко доручив провести аудит житлових комплексів під будівництвом "Аркади".

Заяви навколо ситуації з "Аркадою"

"Відкрито кримінальне провадження стосовно 9 млрд грн коштів, зібраних у банку "Аркада", які ми зараз перевіряємо, які там були порушення", — повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на пресконференції 26 серпня.

За його словами, питання "Аркади" буде вирішено і вкладники не постраждають ні за фінансовою, ні за інвестиційно-будівельною лінією. Голова Служби безпеки України Іван Баканов додав, що справа ведеться за ст. 191 і 364Привласнення вважається закінченим з моменту вилучення чужого майна й отримання винним можливості розпорядитися ним як своїм власним. Момент закінчення розтрати збігається з моментом витрачання чужого майна. Кримінального кодексу України. Водночас очільник Національного банку Кирило Шевченко заявив, що жодного впливу на роботу банківської системи виведення цього банку з ринку не матиме.

"Активи банку "Аркада" складали менше ніж 1,1 від загальних активів у банківській системі. Тому жодного впливу на роботу банківської системи це не має", — пояснив голова НБУ.

Шевченко висловив розуміння того, що це викличе певний рівень соціальної напруги і занепокоєння порядком ведення будівельних робіт.

Також на брифінгу Віталій Кличко доручив ХК "Київміськбуд" провести аудит житлових комплексів "Еврика", "Патріотика" та "Патріотика на озерах" Фонду фінансування будівництва під управлінням банку "Аркада".

"Підприємство "Київміськбуд" здійснить аудит із добудови житлових комплексів. За його результатами інвесторам буде запропоновано алгоритм завершення будівництва житлових комплексів "Еврика", "Патріотика" і "Патріотика на озерах". Я вже дав відповідне доручення і, сподіваюся, за кілька місяців ми отримаємо детальнішу інформацію про це", — повідомив Кличко.

Він додав, що аудит розкриє попередні терміни завершення будівництва об'єктів, а фінансовий стан "Київміськбуду" дає змогу компанії курувати питання вирішення проблем недобудів "Аркади".

Що передувало

Національний банк 25 серпня відніс банк "Аркада" до категорії неплатоспроможних у зв'язку зі зменшенням нормативів капіталу менш ніж до третини мінімального встановленого рівня. Раніше правління Нацбанку віднесло "Аркаду" до категорії проблемних, запровадивши особливий режим контролю за діяльністю банку і призначивши куратора. На 1 липня цього року за розміром загальних активів цей банк посідав 45 місце (1,902 млрд грн) серед 75 банків країни.

У НБУ пообіцяли, що понад 90% вкладників "Аркади" (тобто понад 5 тисяч осіб) отримають вклади в повному обсязі, якщо розмір їхніх вкладів не перевищує гарантовану суму в 200 тисяч гривень. Загалом Фонд гарантування вкладів має виплатити вкладникам суму в обсязі 285 млн гривень.

Банк "Аркада" засновано в 1993 році. Згідно з даними НБУ, власником його більшої частини (75%) станом на 1 червня 2020 року є Костянтин Паливода.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди