Ракети ATACMS для України та перевірки укриттів в Севастополі: головні новини ранку 24 вересня

Ракети ATACMS для України та перевірки укриттів в Севастополі: головні новини ранку 24 вересня

Ракета ATACMS
Випробування оперативно-тактичного ракетного комплексу ATACMS у США, 14 грудня 2021 року, фото: AP

Далекобійні ракети ATACMS для України від США та перевірки укриттів в Севастополі після атаки на штаб Чорноморського флоту РФ. Суспільне зібрало головне, що варто знати на ранок 24 вересня.

1. США вирішили передати ATACMS Україні ще до візиту Зеленського, але не хотіли про це оголошувати.

Деталі: за даними співрозмовників газети Financial Times, Білий дім вирішив не оголошувати про передачу публічно, аби не давати підказки Росії, а також не спонукати окупантів перемістити свої лінії постачання далі від лінії фронту.

Газета зазначає, що Сполучені Штати надішлють ракети "найближчим часом, але спочатку в невеликих кількостях". Журналісти вказали, що Вашингтон надасть модифікацію ATACMS, озброєну касетними боєприпасами.

Чому це важливо: якщо Україна отримає від США далекобійні ракети ATACMS, то Сили оборони зможуть завдавати "комбіновані удари" у поєднанні зі Storm Shadow, які вже є на озброєнні. Цього буде цілком достатньо для ураження ключових стратегічних баз і об'єктів армії РФ на тимчасово окупованих територіях.

2. У Севастополі оголосили про перевірку готовності тимчасових укриттів.

Деталі: у тимчасово окупованому Севастополі окупаційна влада планує провести перевірку тимчасових укриттів після удару ЗСУ по штабу Чорноморського флоту РФ 22 вересня. Призначений Росією голова анексованого Севастополя Михайло Развожаєв закликав містян подбати про запаси води в укриттях, а також про вентиляцію та настили. Вранці 23 вересня у місті двічі оголошували ракетну тривогу.

3. Буданов прокоментував можливу причетність України до ударів дронів в Судані.

Деталі: керівник ГУР України Кирило Буданов не підтвердив і не спростував повідомлень у ЗМІ про ймовірну причетність українських спецслужб до атак дронами в Судані.Він сказав що Україна буде діяти проти своїх ворогів “у будь-якій точці земної кулі”.

“Я особисто ще рік тому відверто казав, що всі російські воєнні злочинці, які воювали, воюють або планують воювати проти України, будуть покарані в будь-якій точці земної кулі. Щодо підтвердження чи спростування інформації в повідомленнях CNN, — тут без коментарів, мені нема чого сказати. Нехай кожен знаходить відповіді сам”, — сказав Кирило Буданов.

Контекст: журналісти CNN отримали відео, як дрони атакували можливі бази ПВК "Вагнер" у Судані. Представники ЗМІ посилалися на "український стиль" та неназване джерело в українській армії. Україна офіційно не взяла на себе відповідальність за удари, які були відображені на кадрах безпілотника.

4. Сполучені Штати, Росія та Китай реконструюють власні ядерні полігони

Деталі: Росія, США та Китай за останні роки побудували нові об'єкти та вирили нові тунелі на полігонах для випробування ядерної зброї, повідомили журналісти CNN із посиланням на ексклюзивні супутникові знімки.

Журналісти нагадують, що 24 січня стрілки на Годиннику Судного дня перевели на 10 секунд ближче до "ядерної опівночі" – моменту обміну ядерними ударами. Це найближче положення стрілок до "ядерної півночі", яке вчені-ядерники встановлювали за весь час існування годинника з 1947 року.

Основною причиною переведення стрілок вчені назвали напад Росії на Україну в лютому минулого року і подальші завуальовані загрози Москви застосувати ядерну зброю, зазначає CNN.

На початок