Розбір завалів готелю після падіння решток ракети у Черкасах завершили. Там зруйновано з другого по п'ятий поверх, травми отримали одинадцятеро людей, серед яких перехожі, які були поряд у момент вибуху. Територію від сміття продовжують прибирати комунальники. Комісія фіксує збитки, аби допомогти з відшкодуванням.
Протягом доби на місці працювали 80 рятувальників, повідомив голова Черкаської ОВА Ігор Табурець.
Ще декілька днів тому кіоск був роботою Дмитра Яценка. Сьогодні ж черкащанин оглядає те, що лишилося від його крамниці. Бізнес, над яким працював п'ять років, перетворився у руїни:
"Від великого вибуху, що тут все горіло та почало перекидатися полум'я сюди і уламками прошило просто стіни. Весь товар, який був, — весь в осколках, весь порозлітався на маленькі шматочки. Слава богу, що на той час тут ніхто не знаходився, бо дуже страшно уявить. Буквально ми на годинку прийшли б раніше на роботу — о сьомій ранку, ми відкриваємось, то це вже ми, мабуть, я б з вами вже не говорив".
У магазині Дмитро продавав електротовари. Нині ж не знає де заробляти далі. Та вже підраховує збитки:
"Можливо 400-500 тисяч гривень збитків. Це тільки самого товару. Обладнання, то все воно куплялося за зовсім інші кошти".

86-річна Антоніна Ларіонова живе поруч. У ніч, коли на готель впав уламок ракети, прокинулася від вибуху.
"Обдерло обшивку, але сам балкон не постраждав. Міцний, ще з давніх-давен, побудували на віки. А обшивку зірвало, скло повибивало".
У будинку жінки другий день немає газу, проте, додає — це для неї не проблема:
"У мене донька живе в районі вокзалу, вона мені їжу носить. І нічого, що котлета буде холодна — була б котлета".

Комунальники продовжують прибирати сміття на вулицях. Протягом двох днів звідси вивезли більше тисячу тонн сміття та брухту, розповів голова обласної військової адміністрації Ігор Табурець:
"Працювало більше ніж два десятки техніки, в тому числі великогабаритні крани, які підіймають дуже великі конструкції, дуже-дуже не просто було розбирати це все".
За словами міського голови Черкас Анатолія Бондаренка, аби допомогти постраждалому бізнесу, міська рада має внести зміни до програми підтримки підприємництва. Вибиті вікна, додає, а їх щонайменше 500, – встановлять протягом тижня.
"Підрядна організація фактично вже обміряла вікна. Близько 500 вікон підлягають заміні прорахований кошторис, близько 4,5 – 5 мільйонів, тому зараз дивимось ще, бо не всі обстежені будинки приватного сектору".
Речниця ДСНС у Черкаській області Юлія Норовкова розповіла: рятувальники всю ніч працювали над розборами завалів готелю, куди влучив уламок:
"На сьогодні від Головного управління ДСНС України в Черкаській області залучено 13 спецмашин та 77 рятувальників. Станом на 11 годину 30 хвилин вивезли більш як 600 тонн будівельного сміття".
Начальник рятувальної частини Дмитро Мокієнко додав: працювали нон-стоп цілодобово:
"Ми працювали з учорашнього дня з п'ятої години ранку, нікуди не їхали, всі були тут на місці".
Аби хлопцям і дівчатам вистачало сил для безперервної праці волонтерки організували цілодобове харчування, розповіла одна з них — Ірина.
Завершення робіт відзначили шикуванням усіх залучених служб. Серед присутніх – пан Віталій Нещадов. Його офіс у будівлі готелю вигорів вщент. Вцілила тільки картина на стіні. Її рятувальники повернули власнику.
"Це картина моєї дружини. Вона намалювала її на початку війни. Вона висіла у мене в офісі. Тепер офісу немає, немає цієї будівлі".
Авторка — Аліна Бережна
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України