Рада схвалила проведення конкурсу на ескіз великого Державного герба

Рада схвалила проведення конкурсу на ескіз великого Державного герба

Рада схвалила проведення конкурсу на ескіз великого Державного герба
.

Верховна рада підтримала в цілому проєкт постанови про оголошення конкурсу на найкращий ескіз великого Державного герба України.

Таке рішення депутати ухвалили на позачерговому засіданні 25 серпня 279 голосами "за".

Проєкт постанови про конкурс внесли на розгляд парламенту, зокрема Дмитро Разумков та Руслан Стефанчук. А комітет ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував парламенту ухвалити документ в цілому.

Згідно з постановою, Кабінет міністрів має провести конкурс на найкращий ескіз великого Державного герба України. Зокрема, до 1 жовтня 2020 року треба утворити організаційний комітет, а також вирішити питання щодо фінансового та матеріально-технічного забезпечення та проведення конкурсу.

До 1 листопада уряд повинен провести всебічне суспільне обговорення ескізу великого Державного герба України. До 1 грудня повинен бути визначений переможець та подано на розгляд Верховної ради пропозиції, встановлені за результатами конкурсу.

Що відомо

  • Питання створення проєкту великого герба підіймали у 1991, 1996, 2001 та 2007 році, проте досі його так і не вдалося затвердити. Досі в Україні офіційно використовується лише малий герб.
  • 19 лютого 1992 року Верховна рада затвердила Державний герб України. Ним став золотий тризуб на синьому щиті. При цьому від початку затвердження тризуб вважався малим гербом України, та, відповідно до 20 статті Конституції, головним елементом великого Державного герба України.
  • 19 серпня у пресслужбі апарату ВРУ повідомили про проведення позачергового засідання 25 серпня 2020 року за ініціативою президента Володимир Зеленського.
На початок