У Криму швидко міліє Білогірське водосховище

У Криму швидко міліє Білогірське водосховище

Ексклюзивно
У Криму швидко міліє Білогірське водосховище
Білогірське водосховище. РІА "Новости"

В окупованому Криму швидкими темпами міліє одне з найбільших та стратегічно важливих для водної безпеки півострова Білогірське водосховище.

Як повідомляє кореспондент Суспільного Крим, рівень води у Білогірському водосховищі зменшується щодня.

Вода з водоймища активно скидається в річку Біюк-Карасу на потреби Південно-Східного Криму. Як повідомили кореспондентові місцеві жителі, з Білогірського водосховища почали посилено скидати воду після опустіння Північно-Кримського каналу внаслідок підриву окупантами греблі Каховської ГЕС 6 червня 2023 року.

Наразі Білогірське водосховище стало основним постачальником питної води для населених пунктів Південно-Східного Криму. Але, на думку місцевих жителів, за таких обсягів скидання води водосховище вже до зими може втратити більшу частину корисного обсягу.

"Коли розпочалася "СВО" (так у Росії називають повномасштабну війну проти України - ред.) місцева влада вихвалялася, що відновлення подачі води до Північно-Кримського каналу – це одне з головних досягнень. Тепер мовчать, а води у нас дедалі менше. Якщо наступний рік буде посушливий, то будуть великі проблеми з водою не лише у Південно-Східного Криму, а й у нас", – прокоментував ситуацію мешканець села Криничне, що найближче до Білогірського водосховища.

Наразі місцеві жителі активно рибалять на березі Білогірського водосховища. За їхніми словами, риба в умовах швидкого обмілення водоймища охоче клює.

Водночас, окупаційна влада Криму зберігає високий рівень води в Сімферопольському водосховищі, очевидно розуміючи важливість його стратегічного запасу для забезпечення водою кримської столиці.

Сімферпольське водосховище
Сімферпольське водосховище. Крыминформ

Російська влада стверджує, що запасів побутової води у Криму вистачить більш ніж на рік.

"Там ось в чому проблема — саме обміління вже було у 2020 році, і все, що можливо було втратити — природні системи захисту водного дзеркала, самоочищення води, склад мікроорганізмів, біорізноманіття тощо — це все було втрачено 3 роки тому. Зараз там нестійка екосистема, вона може бути знов зруйнована, але помітних наслідків для регіону ми не побачимо. Якість води, яка зберігається в водосховищі, буде гіршою, але з урахуванням якості водогонів, кінцевий споживач це не помітить", — сказав в коментарі Суспільному експерт КРЦ, професор кафедри екології Національного університету «Києво-Могилянська Академія», Євген Хлобистов.

Вранці 6 червня Росія підірвала греблю Каховської ГЕС у Херсонській області, заявили українські військові. Глава Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що руйнування греблі ГЕС може позбавити Крим питної води.

Після підриву росіянами Каховської ГЕС, окупаційна влада Криму почала замовчувати серйозні проблеми з водопостачанням на півострові, а саме зі забезпеченням мешканців прісною водою.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок