В четвер, 21 вересня внаслідок масованої ракетної атаки є пошкодження енергооб’єктів в західному та центральному регіонах.
Про це повідомляє НЕК Укренерго.
Внаслідок атаки були часткові знеструмлення в Рівненській, Житомирській, Київській, Дніпропетровській, Харківській областях. Зараз триває відновлення живлення споживачів.
"Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 398 населених пунктів. Крім наслідків ракетної атаки вранці, є пошкодження мереж через артилерійські обстріли в прифронтових районах: Донеччини, Запоріжжя, Харківщини, Херсонщини, Сумщині. Відновлення живлення відбувається за безпекової ситуації та з дозволу військових", — йдеться у повідомленні.
За даними Укренерго, 20 вересня вечірній максимум споживання був на 0,9% вищий, ніж 19 вересня.
21 вересня Україна імпортує електроенергію зі Словаччини. Загальний обсяг 319 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 100 МВт.
Експорт сьогодні здійснюється у Словаччину та Молдову. Загальний обсяг 4 796 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 426 МВт.
Триває планова ремонтна кампанія на об'єктах генерації.
Кудрицький прокоментував обстріли РФ енергооб'єктів
Голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що енергопостачання в магістральній мережі відновлено та наразі триває заживлення побутових споживачів мережами обленерго.
Він висловив вдячність Силам оборони "за гідну відсіч й професійну роботу" і зазначив, що енергетиків ця атака "не застала зненацька".
"Не можна стверджувати, чи це початок нової масованої терористичної хвилі цілеспрямованих атак по енергосистемі. Енергетики не мають такої інформації та не можуть прогнозувати дії ворога. Але в нас немає ілюзій. Ми готуємося до будь-яких можливих сценаріїв", — підкреслив Кудрицький.
Посадовець додав, що енергетики "вивчили досвід минулої осені-зими, підготували сценарії реагування на надзвичайні події й тісно співпрацюють із Силами оборони та місцевою владою".
У Повітряних силах розповіли, до чого готуватись українцям
Речник Повітряних сил Юрій Ігнат поінформував, що 21 вересня росіяни атакували об'єкти критичної інфраструктури, а зокрема енергетики.
Водночас полковник нагадав, що під час минулої атаки окупанти завдали ударів по Кременчуцькому нафтопереробному заводу.
"Тому можна робити певні припущення, що об'єкти паливно-енергетичного сектору все ж таки будуть під прицілом ворога. До цього теж треба готуватися. Тому що скоро опалювальний сезон. І ворог, можливо, не відмовиться від планів завдавати ударів по таких об'єктах, окрім військових", — вказав Ігнат.