Житель тимчасово окупованого Бердянська десять місяців перебуває у полоні військових РФ

Житель тимчасово окупованого Бердянська десять місяців перебуває у полоні військових РФ

Житель Бердянська десять місяців перебуває у російському полоні
Ілюстративне фото. Фото: УНІАН

22-річного жителя Бердянська Даміана звинувачують у тероризмі — розповіла його мати Тетяна. Жінка каже, затримали сина та його друга торік 16 листопада. Нині єдине, на що вона сподівається — обмін.

За словами Тетяни, її сина Даміана разом із другом окупанти планують судити за статтею 205 Кримінального кодексу РФ (Терористичний акт), справу вже передали до Ростова-на-Дону:

"Вони самі мені з його телефону подзвонили і сказали, що він підозрюється в усіх скоєних злочинах, які були в Бердянську з приводу колаборантів. Там був Бардін, Колесніков, родина Бойко, підрив якогось гуманітарного їхнього штабу. І цей Іщук. Всі, що були там — вбиті, покалічені. Ще вони написали, що там незаконний оборот зброї."

Мати військовополоненого
Мати військовополоненого Тетяна. Фото: Facebook/Тетяни

Тетяна додає, що окрім звинувачень, які закидають хлопцям, їй інкримінують кураторство злочину, хоча жінка давно виїхала з Бердянська:

"Вони оголосили мене у федеральний розшук. Вони змусили говорити мого сина, що ми були коригувальниками, а вони були виконавцями".

мати та військовополонений
Даміан з мамою Тетяною. Фото: архів Тетяни, матері Даміана

Даміан народився і виріс у Бердянську. Там хлопця і застала повномасштабна війна. Після окупації міста його російські військові затримували двічі. Перший раз — торік 24 травня:

"Він військовою справою займався ще зі школи. Строкову службу дослужив, повернувся до Бердянська, став на облік у військкомат. Оскільки має відношення до військової служби, вони його питали про зв’язки з військовими".

Тоді чоловіка забрали до міського відділення поліції, де катували струмом та били палицями, зламавши ребра:

"Він сказав, що другий раз не витримає такого катування. Бо били його до півсмерті, просто забивали".

Житель тимчасово окупованого Бердянська десять місяців перебуває у полоні військових РФ
Даміан під час проходження строкової служби. Фото: архів Тетяни, матері Даміана

За словами жінки, майже через місяць сина відпустили, але з Бердянська він виїхати не міг, його постійно контролювали окупанти.

"Коли були будь-які випадки в місті, вони одразу йшли до нього. Тобто винен був він."

Торік 16 листопада окупанти знову забрали Даміана. Деякий час його утримали в Запорізькій області, а потім вивезли у Кримське СІЗО, розповідає Тетяна. В якому стані її син нині— жінка не знає. Каже: планують його судити в листопаді. Аби сина звільнили, зверталася до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Червоного Хреста, Уповноваженого Верховної ради з прав людини, СБУ та поліції:

"Йому надали якогось адвоката свого, для галочки. Я пишу ці листи, я дзвоню. Результат поки в нас такий: "Буде суд. Так, він у полоні. І все". Єдиний вихід – це його обміняти. Так само і його друга. Наскільки я знаю, він є в списках на обмін".

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок