У США людей просять допомогти знайти винищувач F-35, пілот якого катапультувався

У США людей просять допомогти знайти винищувач F-35, пілот якого катапультувався

У США людей просять допомогти знайти винищувач F-35
Літак ВПС США F-35 Lightning II, фото: АР

У США військові звернулися до громадськості з проханням допомогти знайти один із винищувачів F-35 після того, як пілот катапультувався з літака.

Про це повідомляє ВВС.

Літак зник у неділю, 17 вересня, вдень, коли пілот пролітав над штатом Південна Кароліна. Пілот, ім'я якого не називається, катапультувався і благополучно приземлився з парашутом. Він перебуває в лікарні у стабільному стані.

Наразі не зрозуміло, що сталося. Офіційні особи заявили, що йдеться про "нещасний випадок". Зазначається, що влада зосередила пошуки F-35B Lightning II в районі двох озер на північ від міста Чарльстон. Виходячи з останнього відомого місцезнаходження літака, пошуки проводять на озерах Моултрі і Маріон.

Об'єднана база Чарльстон розмістила свій заклик про допомогу в соціальній мережі X, раніше відомій як Twitter.

"Команди реагування на надзвичайні ситуації все ще намагаються визначити місцезнаходження F-35", — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що людей просять співпрацювати з військовими і цивільними органами влади, оскільки пошуки досі тривають.

Морська піхота закликала усіх, хто володіє інформацією, яка може допомогти командам з пошуку, зв'язатися з її оперативним центром.

Як розповіли у  морській піхоті ВВС, інформація про інцидент на даний момент "обмежена" і вони все ще намагаються зібрати більше відомостей.

Другий літак F-35, який, як вважають, летів у той самий час, благополучно повернувся на базу в Чарльстоні, повідомила Associated Press прессекретарка військового відомства майор Мелані Салінас.

F-35 — це один із найсучасніших винищувачів у світі, вироблений компанією Lockheed Martin, який коштує близько 80 млн доларів США за одиницю. F-35 є найбільшою і найдорожчою програмою озброєнь такого типу у світі.

У 2018 році американські військові тимчасово вивели з експлуатації весь свій парк винищувачів F-35 після аварії в Південній Кароліні.

На початок