Звільнення Кліщіївки, перемога Магучіх та інтервʼю Буданова: Головні новини ранку 18 вересня

Звільнення Кліщіївки, перемога Магучіх та інтервʼю Буданова: Головні новини ранку 18 вересня

Звільнення Кліщіївки, перемога Магучіх та інтервʼю Буданова: Головні новини ранку 18 вересня
Кліщіївка. Фото: Facebook/Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють"

Сили оборони звільнили Кліщіївку на Донеччині та перемога Ярослави Магучіх у фіналі Діамантової ліги-2023 зі стрибків у висоту. Суспільне зібрало головне, що варто знати на ранок 18 вересня.

1. Сили оборони України звільнили Кліщіївку на Донеччині, що за сім кілометрів від Бахмута. Як повідомили в бригаді "Лють", 17 вересня українські військові повернули стяг України над звільненою Кліщіївкою.

Чому це важливо: звільнення Кліщіївки на Донеччині створило для ЗСУ плацдарм, який дозволить продовжувати розвивати наступальні дії. Також це дає українським підрозділам у першу чергу контроль за логістичними маршрутами, якими армія РФ забезпечує постачання міста Бахмут озброєнням.

2. Ярослава Магучіх стала чемпіонкою Діамантової ліги у стрибках в висоту. Українка стрибнула 2.03 м, встановила рекорд сезону у світі та вдруге поспіль виграла фінал Діамантової ліги

Деталі: українка Ярослава Магучіх з рекордом сезону виграла фінал Діамантової ліги-2023 зі стрибків у висоту. Сталося це у фіналі найпрестижнішого комерційного турніру з легкої атлетики.

3. У ніч проти 18 вересня Російська армія ракетами атакувала Україну. Вибухи були чутні у Хмельницькій області.

Деталі: близько четвертої ранку в Україні по всій території оголошували повітряну тривогу із ракетною небезпекою, яка була повʼязана із запуском літаків Ту-95МС. Згодом кореспонденти Суспільного повідомили про звуки вибухів на Хмельниччині. Перший заступник Хмельницької ОВА Сергій Тюрін повідомив, про роботу ППО в регіоні.

4. Збройні Сили України можуть провести операцію з розриву сухопутних зв’язків між Росією та Кримом ще до настання зими. Про це керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов заявив виданню The Economist.

Деталі: За його словами, перша оборонна лінія РФ на найважливішій південній осі в Запоріжжі вже подекуди пробита українськими військами, а це означає, що операцію з розриву сухопутних зв’язків між Росією та Кримом можна здійснити ще до настання зими.

Інші тезиси інтервʼю Кирила Буданова:

Потік зброї до Росії припиниться у 2026 році, а, можливо, й раніше

Буданов назвав три основні цілі запуску безпілотників по території РФ

На початок