Як школярам отримати ноутбук для навчання від держави на Одещині?

Як школярам отримати ноутбук для навчання від держави на Одещині?

Як школярам отримати ноутбук для навчання від держави на Одещині?
Школярка з ноутбуком. Фото ілюстративне: pexels.com

Минулого навчального року 1,5 млн дітей навчалися онлайн, а у багатьох містах освітній процес відбувався в змішаному форматі. За даними Міністерства освіти та науки України, 516 тисяч дітей із найвразливіших категорій та 82 тисячі вчителів потребують ноутбуки або планшети для доступу до навчання. Хто і як може отримати ноутбук від держави на Одещині — далі у матеріалі Суспільного.

Нині багато дітей залишаються не тільки без доступу до якісної освіти, але й без можливості дізнатися нову і цікаву інформацію або просто поспілкуватися з друзями. Девайси для дитини — це не лише про підʼєднання до уроків, зазначили в МОН. Аби забезпечити комфортне навчання українських школярів, Міносвіти співпрацює з різними партнерами та надає безкоштовні ноутбуки дітям та вчителям.

У міністерстві створили дашборд, що показує кількість девайсів, які передали до конкретних областей, населених пунктів або навчальних закладів. Одеській області передали вже 7370 ноутбуків у 835 закладів освіти.

Як отримати ноутбук для навчання від держави на Одещині?
Скриншот дашборду розподілу ноутбуків в закладах освіти Одещини. Джерело: МОН України

Хто має право отримати ноутбук від держави?

У кожної дитини має бути доступ до навчання, тому в пріоритеті допомога соціально незахищеним категоріям населення:

  • малозабезпечені або багатодітні сім'ї,
  • внутрішньо переміщені діти,
  • діти з особливими освітніми потребами;
  • діти з інвалідністю;
  • діти, які позбавлені батьківського піклування.

Як отримати ноутбук для навчання?

Батькам школяра потрібно скласти та принести до навчального закладу заяву про те, що дитина потребує ноутбук для навчання.

"Важливо тримати зв'язок саме зі своїм навчальним закладом, бо він вирішує, хто саме отримає комп'ютерну техніку після того, як вона потрапить до школи. Міносвіти не вирішує, хто саме отримає гаджет, і не може впливати на це рішення", — пояснюють у Міністерстві освіти та науки.

Хто є власником отриманого девайса?

Юридичні власники ноутбуків — це освітні заклади. Департамент освіти та науки ОВА отримує ноутбуки після підписання актів прийняття-передання з партнерами та розподіляє гаджети серед територіальних громад. А вже представники останніх передають їх школам.

Що робити, якщо ноутбук не вмикається?

Якщо ноутбук не працює, батькам дитини необхідно звернутися до навчального закладу. Там мають забезпечити ремонт ноутбука самостійно. Якщо ж техніку неможливо відремонтувати або дитина її загубила, у школі складають спеціальний акт списання або втрати ноутбука.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок