Німеччина повинна збільшити витрати на оборону, це вимога НАТО — Столтенберг

Німеччина повинна збільшити витрати на оборону, це вимога НАТО — Столтенберг

Німеччина повинна збільшити витрати на оборону, це вимога НАТО — Столтенберг
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото: Владислав Кравець/Суспільне

Генсек Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявив, що Німеччина має збільшити витрати на оборону мінімум до 2% ВВП. За його словами, це було вимогою НАТО.

Про це посадовець повідомив у інтерв'ю для німецької медіагрупи Funke.

"У холодну війну, коли при владі перебували Конрад Аденауер або Віллі Брандт, витрати на оборону становили від 3 до 4 відсотків ВВП", — зазначив Столтенберг.

Генеральний секретар нагадав, що на липневому саміту НАТО у Вільнюсі було ухвалене рішення, відповідно до якого мінімальний розмір видатків на оборону встановлений на рівні 2% ВВП.

"Я сам був главою уряду (Норвегії — Ред.) впродовж багатьох років і знаю, як важко виділяти більше грошей на оборону, коли також необхідні вищі витрати на охорону здоров'я, освіту чи інфраструктуру. Але коли напруженість зростає, витрати на оборону повинні бути збільшеними", — додав посадовець.

Що отримала Україна під час саміту НАТО

За результатами саміту 11-12 липня у Вільнюсі країни НАТО прийняли пакет із трьох частин, щоб наблизити Україну до Альянсу, і відмовилися від Плану дій щодо членства (ПДЧ), проте Київ так і не отримав повного запрошення.

Українська делегація вернулася додому з саміту НАТО у Вільнюсі із безпековими гарантіями на шляху до Альянсу. Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна зможе приєднатися, коли "союзники погодяться і умови будуть виконані".

На початок