Естонія слідом за Литвою та Латвією заборонила в'їзд автомобілів із номерами РФ

Естонія слідом за Литвою та Латвією заборонила в'їзд автомобілів із номерами РФ

Естонія слідом за Литвою та Латвією заборонила в'їзд автомобілів із номерами РФ
Естонський прапор. Фото: Unsplash

Естонія слідом за Литвою та Латвією заборонила в'їзд до країни автомобілів з номерами Російської Федерації. Заборона запроваджується з 10 ранку 13 вересня.

Про це повідомив міністр закордонних справ Маргус Тсахкна у соцмережі Х (колишній Twitter).

"Починаючи з сьогоднішнього дня, за 16 хвилин, якщо бути точним, Естонія заборонить в'їзд усім транспортним засобам з російською реєстрацією. Вони не зможуть користуватися привілеями, які пропонує свобода, доки Україна не здобуде перемогу", — зазначив міністр.

Як відзначає ERR, таким чином Естонія виконує опубліковані Європейською комісією 8 вересня нові рекомендації щодо застосування санкцій, згідно з якими країнам Євросоюзу забороняється впускати на територію ЄС приватні автомобілі з російськими номерами.

Як пояснив міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс, мета санкцій проти Росії одна — змусити країну-агресора відступити до своїх кордонів.

"Оскільки Єврокомісія щойно дала роз'яснення щодо чинних санкцій, а Естонія вважає за необхідне використати всі можливості для підвищення ціни російської агресії, ми дійшли висновку, проконсультувавшись із владою Латвії та Литви, що обмеження найефективніші за умови спільного запровадження санкцій", — сказав Ляенеметс.

Зазначається, що заборона на в'їзд моторних транспортних засобів діє незалежно від того, на якій підставі власник або користувач перебуває в Естонії або Європейському Союзі.

Транспортним засобам з номерними знаками РФ дозволяється виїхати з Естонії через зовнішній кордон або перетнути внутрішні кордони Європейського союзу.

У разі прибуття в прикордонний пункт транспортного засобу з російськими номерами Податково-митний департамент проведе відповідні процедури. Користувач або власник автотранспорту повинен буде повернутися в Росію разом з автомобілем або перетнути кордон без нього.

Міністр закордонних справ країни також повідомив, що 14 вересня порушить в уряді питання, що робити з машинами з російськими номерами, які вже перебувають в Естонії.

Раніше, згідно з роз'ясненнями Єврокомісії та висновками МЗС, з 12 вересня громадянам із зареєстрованими в Росії транспортними засобами заборонили в'їзд до ЄС через кордони з Латвією.

Литва також заявила, що після роз'яснення Єврокомісії не буде пускати автомобілі з російськими номерами, окрім тих, що прямують до Калінінграда.

8 вересня Єврокомісія опублікувала роз'яснення щодо ввезення та ввезення товарів з Росії. Пізніше Єврокомісія заявила, що список, до якого входять автомобілі, одяг, смартфони та інші товари особистого користування, має рекомендаційний характер і країни ЄС мають індивідуально вирішувати, вводити заборони чи ні.

До цього стало відомо, що під час перетину кордону з Європейським союзом у громадян РФ можуть конфіскувати авто, телефону, іншу техніку та цінні речі.

На початок