Прийшли пішки до Черкас: із Кременчука до Києва йдуть рідні військовополонених, які потрапили в полон під час оборони Маріуполя 2022-го року. Близько трьох десятків людей 12 вересня вирушили пішою ходою з Кременчука до Києва. 13 вересня хода відбулася в Черкасах.
Таким чином учасники хочуть нагадати про тих, хто понад рік знаходиться в полоні, повідомила кореспондентка Суспільного Анна Іщенко з місця події.
Ходу розпочали з Кременчука, адже деяких воїнів призвали на службу з цього міста.
Під час ходи учасники скандували фразу: "за звільнення азовців, нацгвардійців та всіх військовослужбовців, які наразі в полоні".

Опісля Черкас крокуватимуть на Золотоношу, Переяслав та завершальна частина — Київ, розповіла учасниця громадської організації "Волю захисникам Маріуполя" Анна Бажара. Понад півтора року у полоні перебуває її друг:
"Ми приїхали в Черкаси, аби підтримати військовополонених та їхніх рідних. Понад півтора року у полоні перебуває мій друг. Він пройшов Маріуполь та Азовсталь. На зв'язок не виходив довго. Ми хочемо нагадати, що досі є ця проблема, що наші рідні досі знаходяться у полоні".
Також учасники прагнуть привернути увагу закордонних журналістів, Організації Об'єднаних Націй, міжнародних організацій, "Червоного Хреста" тощо.

Мати військовополоненого Надія Шевченко розповіла, що прагне, аби повернули з полону її сина, якому у полоні виповнився 21 рік:
"Мій син — строковик Нацгвардії України. Він знаходився в Маріуполі, де боронив місто 86 днів. Разом з усіма опинився у полоні, де перебуває понад півтора року. Ми нагадуємо, що потрібно звернути увагу на наших рідних, яких досі не обміняли. Багато людей вважають, що вже обміняли весь Маріупольський гарнізон, але це не так".

Лариса Салаєва — одна зі співорганізаторок акції. Вона з Маріуполя. У полоні перебуває її чоловік:
"Ми влаштували маніфест містами України, аби міжнародні організації допомогли повернути наших рідних з полону. Ми наполягаємо, аби знайшли третю країну-покровительку, до якої наших хлопців репатріювали".


Такі акції — на часі, вважає черкасець Георгій Цвілодуб:
"Ще дуже багато наших захисників знаходяться в полоні. І як їм там — ми про це нічого не знаємо. Я побачив цю ходу і спинився, бо аж "мурашки побігли по тілу". Треба таке влаштовувати і нагадувати про наших полонених захисників".

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України