У Черкасах ветеранів війни запрошують пройти базовий курс програмування

У Черкасах ветеранів війни запрошують пройти базовий курс програмування

У Черкасах ветеранів війни запрошують пройти базовий курс програмування
pexels.com

Щоб адаптувати та реінтегрувати ветеранів, які повернулися з війни, команда однієї з черкаських ІТ-компаній оголосила про набір на навчання ветеранів. Організатори розробили спеціальний курс Programming Basics for Veterans, де ветерани війни здобудуть базові знання із програмування.

До 20 вересня триває реєстрація. Почнуть заняття на початку жовтня, розповів Суспільному керівник навчальних програм Сергій Цибровський.

Навчання проходитиме offline, у Черкасах. Для учасників буде безоплатним. Організатори запрошують ветеранів, які мають базові знання з логіки, математики та інформатики із шкільної програми.

Минулого літа подібний курс з основ програмування, але для усіх охочих, уже проводили, розповів Сергій Цибровський.

"Запросили викладачів із Черкаського національного університету Богдана Хмельницького, яких я знаю. Вони в мене викладали курс з основ програмування на першому-другому курсі. Мають 15-річний досвід. Знаю, що вони якісно навчать потрібного. Уже тричі ми цей курс проводили. Він також був безоплатний. Викладачам платили винагороду з фонду Віктора і Кароліни Євпаків".

Курс розрахований на людей, які планують прийти в ІТ. Їм дають базові знання, приблизно те, що першому курсі університету.

"Це не той курс, після якого можна піти працювати. Він дає тільки саму базу. Після нього треба ще пів року, а то і рік вчитися, щоб піти працювати в ІТ."

Організатори зрозуміли, що таке навчання буде доречним і для військових, які повертаються і повертатимуться з війни. Їм треба буде адаптуватися до нового життя, шукати нову роботу, і такий курс може допомогти.

"Ми вирішили зробити курс ще до кінця війни, зробити такий тестовий варіант, на якому ми зрозуміємо, як довго має тривати курс. У нас базова програма є, але, зрозуміло, що з військовими може бути трішки інакше".

Зі 100 охочих людей зазвичай відбирають 30 найкращих, які знають добре шкільну програму з математики.

"Поки військових не так багато, конкуренція буде маленька. Вони будуть першими, хто їх пройде, ми зробимо висновки, що нам треба буде поміняти для наступних груп, які вчитимуться на цьому курсі".

У планах організаторів взяти близько 15 ветеранів. Навчання триватиме від 2 до 4 місяців. Раз або двічі на тиждень.

"Далі після нашого базового курсу учасники зможуть навчатися на безоплатних курсах GeekHub, або можуть на якихось платних. Без такої підготовки вони на безоплатний курс не пройдуть, а на платних їм буде дуже складно щось засвоїти без основи".

Курси, які ми проводимо, дадуть основу, з якою ветерани зможуть засвоювати якісь вузькоспеціалізовані ІТ-курси у якомусь напрямку: фронтенду, бекенду, мобільній розробці, тестуванню чи іншому. Особливості цієї роботи в тому, що вона "сидяча", додав Сергій Цибровський.

"Готові брати усіх: і людей з інвалідностями, і тих, які втратили кінцівки. Для того, щоб працювати програмістом, потрібна голова. Ноги не задіяні. Якщо є одна рука, це теж можна робити. Навіть, якщо немає двох рук, викрутитися можна. Наприклад, набирати тест голосовими командами, але, звісно, це дуже складно. Ми ще не знаємо, чи прийдуть на цей перший набір такі люди, будемо щось придумувати. Звісно, після війни таких людей може приходити більше".

Офіс компанії, де проходитимуть курси, обладнали для людей на візках. І там уже працює один такий співробітник. Можна заїхати на візку. Обладнали вбиральні для людей з інвалідністю".

Подати заявку на навчання можна до 20 вересня.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок