У Лівії через обвал дамби загинули тисячі людей, понад 10 тисяч зникли безвісти

У Лівії через обвал дамби загинули тисячі людей, понад 10 тисяч зникли безвісти

Оновлено
У Лівії загинули 2000 людей через сильні повені, більше тисячі зникли безвісти
Автомобіль стоїть частково підвішений на деревах після того, як його занесло паводковими водами в Дерні, Лівія. Фото: АР

У Лівії Міністерство внутрішніх справ східної адміністрації заявило, що кількість загиблих внаслідок масштабної повені, яка охопила місто Дерна, сягнула щонайменше 5 200 людей. Гуманітарні організації поки що надають нижчі цифри, але попереджають, що кількість жертв може різко зрости, оскільки доля тисяч людей залишається невідомими.

Про це станом на вечір 12 вересня повідомляє Аль-Джазіра.

При цьому щонайменше 10 000 людей вважаються зниклими безвісти внаслідок повеней, які знищили чверть міста Дерна.

"Тіла лежать скрізь — в морі, в долинах, під будівлями", — сказав після відвідин Дерни міністр цивільної авіації в адміністрації, яка контролює схід країни, Хічем Абу Чкіуат.

За його словами, кількість тіл, знайдених у Дерні, перевищує тисячу.

"Я не перебільшую, коли кажу, що 25 відсотків міста зникло. Багато, дуже багато будівель зруйновано", — сказав посадовець.

Вдень речник Червоного Півмісяця Лівії Тауфік аш-Шукрі повідомляв, що підтверджено 2 084 загиблих і 9 000 зниклих безвісти, а також 20 000 переміщених осіб. Східна адміністрація Лівії, що базується в Бенгазі, на той момент оцінювала кількість загиблих у 3 000 людей.

Як це повідомляє телеканал NBC News, раніше речник Лівійської національної армії Ахмед Місмарі повідомив, що катастрофа сталася після обвалу дамб над Дерною, "змивши цілі квартали з їхніми жителями в море". Він назвав кількість зниклих безвісти від 5000 до 6000 осіб.

Лівія політично розділена між на східну та західну частини, а державні служби розпалися після повстання 2011 року за підтримки НАТО, яке спричинило багаторічний конфлікт. Міжнародно визнаний уряд у Тріполі не контролює східні території.

Голова східної адміністрації Усама Хамад заявив місцевому телебаченню, що понад 2000 людей загинули та тисячі зниклих безвісти.

Шторм "Даніель" пронісся над Середземним морем у неділю, 10 вересня. Через його дії у країні розмити дороги, зруйновані будівлі у Дерні та уражені поселення уздовж узбережжя, включаючи друге за величиною місто Лівії Бенгазі.

За словами очевидців, пошуково-рятувальні роботи тривають. Влада оголосила надзвичайний стан, закривши школи та магазини та запровадивши комендантську годину.

На початок