Керівник САП Холодницький йде з посади

Керівник САП Холодницький йде з посади

Доповнено
Керівник САП Холодницький йде з посади
. УНІАН

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький написав заяву про звільнення за власним бажанням. Причину такого рішення він не назвав. У НАБУ переконані, що звільнення Холодницького не вплине на перебіг розслідувань Національного антикорупційного бюро.

Про звільнення Холодницький написав у своєму Facebook. Він фото заяви про звільнення, яке підписала генпрокурорка Ірина Венедіктова. Холодницький вирішив піти не лише із САП, а й з прокуратури.

Загалом Холодницький працював у САП майже 5 років, термін його повноважень закінчувався 30 листопада.

За словами Холодницького, за час його роботи змінилися чотири генеральні прокурори і кожен із них "хотів створити режим підзвітності САП".

"У кожному випадку це розпочиналось із невиконання нами (САП) тих чи інших вказівок, іноді агресією та певними непорозуміннями. Після чого кожного разу зрештою приходило розуміння, що САП є самостійним та непідконтрольним органом, ми знаходили взаєморозуміння. З 2015 по 2020 рік САП та НАБУ практично завжди були в "опозиції" до усіх правоохоронних структур та представників політичних партій", — зазначив він.

Холодницький поділився результатом роботи Спеціалізованої антикорупційної прокуратури за 5 років. За його словами, САП вдалось детермінувати та припинити корупційні схеми у газовій, нафтовій сферах, сфері видобутку корисних копалин та атомної енергетики, банківській сфері, сфері публічних закупівель та діяльності великих державних підприємств

"За 5 років обсяг встановлених збитків у кримінальних провадженнях становить понад 200 млрд грн. При цьому САП та НАБ України вдалось запобігти збитків на суму близько 50 млрд грн. Лише за перше півріччя 2020 року повернуто у бюджет 765 млн грн", — уточнив він.

Керівник САП додав, що до відповідальності притягнуто 16 народних депутатів, 22 топ-посадовців, 47 суддів, 68 керівників державних підприємств, 17 вищих посадових осіб державних органів. А нині на розгляді Вищого антикорупційного перебуває 184 обвинувальних актів щодо 492 осіб, а НАБУ розслідує справи проти 217 осіб, яким уже повідомлено про підозру.

Пригадав Холодницький і про спроби підкупу САП та НАБУ. За його словами, таких було п'ять і всі вони "були марними – хабародавці затримані та притягнуті до кримінальної відповідальності".

Наостанок Холодницький подякував колективу за роботу й підтримку.

У Національному антикорупційному бюро України зазначили, що звільнення Холодницького з посади не має стати на заваді розслідуванням Національного бюро.

"Період п’ятирічної співпраці НАБУ та САП запам’ятався стрімким стартом протидії топ-корупції в Україні, резонансними розслідуваннями і першими судовими вироками з реальною мірою покарання винних. Як у будь-якому робочому процесі було різне: конфлікти, дискусії, компроміси і досягнення повної згоди. Зазначимо, що минулі пів року стали чи не найбільш конструктивними з точки зору взаємодії й ефективності роботи НАБУ і САП", – йдеться в оприлюдненому на Facebook-сторінці НАБУ повідомленні.

Також у Національному бюро висловили сподівання, що звільнення керівника САП не стане ризиком для функціонування налагодженого антикорупційного механізму.

Що відомо

  • 26 травня в ОГПУ заявили про відсутність реальних результатів у протидії антикорупційним правопорушенням, хоча конкретні дії були узгоджені з керівниками НАБУ і САП.
  • В Офісі додали, що "вивчення стану організації розслідування кримінальних проваджень засвідчило про численні порушення та неналежне виконання службових обов‘язків керівництвом та прокурорами САП".
  • 16 червня Холодницький повідомив, що в Офісі генпрокурора відкрили дисциплінарне провадження щодо нього. Холодницькому пропонувалося особисто ознайомитися зі скаргою.
  • Наступного дня він заявив, що Офіс генпрокурора засекретив скаргу проти нього.
На початок