Німеччина проведе конференцію з відновлення України — Бербок

Німеччина проведе конференцію з відновлення України — Бербок

Німеччина проведе конференцію з відновлення України — глава МЗС ФРН Бербок
Глави МЗС України і Німеччини Дмитро Кулеба і Анналена Бербок на пресконференції в Києві, 11 вересня 2023 року. Фото: Роксолана Лісовська/Суспільне.

Наступного року Німеччина проведе конференцію з відновлення України.

Про це на пресконференції у Києві з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою заявила глава МЗС Німеччини Анналена Бербок, передає кореспондентка Суспільного.

За словами Бербок, Німеччина посідає друге місце за кількістю переданої Україні військової і гуманітарної допомоги.

"Ми підтримуємо Україну в тому, щоб вона могла захищатися від російської агресії. Німеччина надала Україні 22 мільярди євро. Вона посідає друге місце за кількістю переданої допомоги: це і військова, і гуманітарна допомога. Ми будемо продовжувати надавати допомогу. І ми разом з групою семи відкриваємо захисний щит України для того, щоб після перемоги Україна могла розвиватися”, — сказала міністерка.

Бербок також відзначила, що на шляху до вступу в ЄС Україна вже пройшла дуже суттєвий шлях.

“Зараз йдеться про початок переговорів про вступ. Це дуже важливо і дуже відповідально. Україна на шляху до вступу в ЄС вже пройшла дуже суттєвий шлях, наприклад, щодо законодавства, щодо медіа, щодо судової реформи. Дуже важливо посилити боротьбу з корупцією”, — сказала Бербок.

За її словами, є перші успіхи: запрацював Вищий антикорупційний суд, перед яким постали вже сто осіб, серед яких і депутати, і судді.

11 вересня міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок прибула до Києва з неоголошеним візитом. Це вже четверта її поїздка в Україну з початку повномасштабної війни. Міністерка пообіцяла подальшу економічну, військову і гуманітарну підтримку України, а також анонсувала рішення про початок переговорів про вступ України до ЄС.

На початок