63% справ щодо нападів на правоохоронців потрапляють до суду — Опендатабот

63% справ щодо нападів на правоохоронців потрапляють до суду — Опендатабот

патрульна поліція
Автомобіль патрульної поліції. Ілюстративне фото: Патрульна поліція України

З 2020 року в Україні було відкрито понад 3,5 тисячі кримінальних справ за фактами опору правоохоронцям або нападу на них. В результаті судді винесли 1,4 тисячі вироків.

Про це повідомляє Опендатабот, посилаючись на дані ОГПУ та власне дослідження пошуковика по судовому реєстру "Бабуся".

За даними ОГП, за останні чотири роки в Україні було відкрито більш ніж 3,5 тис. кримінальних проваджень за фактами опору правоохоронцям, завданні їм тілесних ушкоджень або замаху на їхнє життя. Відповідальність за ці злочини передбачена статтями 342, 345 та 348 Кримінального кодексу України.

Опендатабот зазначає, що кількість таких проваджень поступово зменшується. Якщо в 2020 році їх було відкрито 1,2 тисячі проваджень, то у 2022-ому — лише 647. Що стосується 2023 року, то станом на початок осені було порушено 564 справ за напад на правоохоронців.

Більш ніж половина цих проваджень потрапляють на розгляд суддів — 2,2 тисячі або 63% справ.

При цьому, за результатами судового розгляду було ухвалено 1,4 тисячі вироків. Опендатабот під час аналізу цих категорій справ за допомогою пошуковика по судовому реєстру "Бабуся" підрахував, що 91% з них — обвинувальні.

29 серпня співробітник патрульної поліції у Дніпрі смертельно поранив чоловіка. Патрульні зупинили автомобіль для перевірки, між патрульними та водієм виник конфлікт. Водій накинувся на патрульних і почав їх бити, після чого один з поліцейських застосував вогнепальну зброю. 31 серпня було відкрито кримінальне провадження за фактом посягання на життя патрульних під час сутички у Дніпрі. У той же день Кіровський райсуд Дніпра відправив під цілодобовий домашній арешт на 60 патрульного, який вбив Джумбері Сілогава.

На початок