Моя команда має бути готова до тривалої війни, і емоційно я готовий — Зеленський

Моя команда має бути готова до тривалої війни, і емоційно я готовий — Зеленський

ЗМІ
Зеленський заявив, що він та його команда мають бути готові до тривалої війни
. Президент України Володимир Зеленський під час виступу на щорічному форумі Ялтинської європейської стратегії, 8 вересня 2023 рік. Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський заявив, що він та його команда мають бути готові до тривалої війни, яку розвʼязала РФ проти України.

Про це глава держави сказав в інтервʼю виданню The Economist.

Гарант розповів про міжнародну підтримку та прокоментував слова "підтримуватимемо стільки, скільки це буде потрібно". Зеленський помітив зміну настрою серед деяких своїх партнерів.

"У мене вже є така інтуїція, я читаю, чую і бачу їхні (партнерів — ред.) очі, коли вони говорять "ми завжди будемо з тобою", — сказав президент.

Він додав, що деякі партнери можуть сприймати останні труднощі України на полі бою як привід посадити дві сторони за стіл переговорів. Але "це поганий момент, оскільки Путін бачить те саме". За словами Зеленського, російський лідер прагне зробити Україну нефункціональною, обезлюдненою державою, біженці якої створюють проблеми в Європі.

"Путіне не розуміє, що в довгій війні РФ програє і неважливо, що його підтримують 60% чи 70% росіян. До того ж програє і економіка РФ", — сказав український Гарант.

За його словами, Україна посилить свої удари безпілотниками по території Росії і у росіян виникнуть питання до своєї влади щодо їх безпеки.

"Росіяни почнуть ставити незручні питання про неспроможність їхньої армії захистити їх, тому що наші безпілотники будуть приземлятися", — сказав Зеленський.

Він додав, що авторитет російського президента був послаблений заколотом глави ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина у червні цього року. Зеленський вважає, що цей авторитет й надалі послаблюватиметься.

На початок