МЗС Румунії викликало повіреного РФ через уламки російських дронів

МЗС Румунії викликало повіреного РФ через уламки російських дронів

Міністр оборони Румунії Ангел Тілвар
Міністр оборони Румунії Анхель Тілвар (другий зліва) відвідує райони в дельті Дунаю поблизу українського кордону, 6 вересня 2023 р., фото: Міністерство оборони Румунії через AP

Міністерство закордонних справ Румунії викликало тимчасового повіреного у справах Росії після виявлення на румунській території нових фрагментів безпілотника, подібного до тих, що використовували російські військові.

Про це повідомляє агентство Agerpres з посиланням на заяву МЗС Румунії.

"Державний секретар зі стратегічних питань Юліан Фота передав протест румунської сторони у зв’язку з порушенням повітряного простору Румунії після виявлення на (нашій) території, поблизу кордону з Україною, деяких фрагментів безпілотників, схожих на ті, які використовували російські війська в агресії проти України", — йдеться в заяві.

Водночас румунський чиновник засудив систематичні, невиправдані та жорстокі напади російських військ на українське населення та цивільну інфраструктуру, в тому числі на Дунаї, поблизу кордону з Румунією, які створюють ризики для безпеки румунських громадян.

Фота також закликав РФ припинити агресивні дії проти українського населення та інфраструктури, включно з тими, які хоч якось можуть загрожувати безпеці громадян Румунії в регіоні.

Що відомо про падіння дронів РФ у Румунії

Уночі 4 вересня Росія атакувала південь Одещини дронами типу Shahed-136. У двох громадах Одещини влучили та пошкодили складські та виробничі будівлі, устаткування аграрних та промислових підприємств

Вранці речник МЗС Олег Ніколенко з посиланням на інформацію від ДПСУ вказав, що вночі під час масованої атаки в районі Ізмаїльського порту на Одещині російські "шахеди" впали та здетонували на території Румунії.

Однак у Міноборони Румунії спростували цю інформацію та заявили, що атаки РФ не становили прямої загрози території країни.

В той же день міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна має фотодокази падіння російських дронів у Румунії.

Згодом міністр оборони Румунії Ангел Тілвар підтвердив, що на території країни було знайдено уламки російського безпілотника.

9 вересня у Румунії у районі Плауру повіту Тулча були виявлені фрагменти ще одного безпілотника, схожого на ті, що використовуються російською армією.

На початок