У Парламенті Британії затримали ймовірного китайського шпигуна — The Times

У Парламенті Британії затримали ймовірного китайського шпигуна — The Times

Вид на будівлю британського парламенту, Лондон, 14 жовтня 2021 р., фото: AP
Вид на будівлю британського парламенту, Лондон, 14 жовтня 2021 р., фото: AP

У Великій Британії затримали помічника депутата парламенту, якого підозрюють у шпигунстві на користь Китаю.

Про це повідомила газета The Times із посиланням на власні джерела.

"Припускається, що підозрюваний чоловік, якому близько 20 років, пов'язаний із низкою високопоставлених депутатів-консерваторів, зокрема з кількома, які присвячені в секретну чи дуже конфіденційну інформацію. До них входять Том Тугендхат, міністр безпеки, і Алісія Кернс, голова комітету палати громад із закордонних справ", — пише видання.

За інформацією газети, затриманий — британець, який протягом останніх кількох років працював у парламенті з депутатами з питань міжнародної політики, зокрема відносин із Китаєм. Раніше він жив і працював у Китаї, тому спецслужби побоюються, що саме там його могли завербувати як агента.

Його та іншого підозрюваного у шпигунстві чоловіка заарештували ще у березні 2023 року, але пізніше їх було звільнено під заставу до початку жовтня. У заяві поліції йдеться про те, що розслідування продовжують офіцери контртерористичного управління, яке займається справами шпигунства. За словами високопоставленого джерела видання, подію можна вважати серйозною ескалацією з боку Китаю.

На початок