Боррель прокоментував спроби імпічменту президентки Грузії

Боррель прокоментував спроби імпічменту президентки Грузії

Високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель
. Високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Фото: AP

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що питання імпічменту президентки Грузії Саломе Зурабішвілі — це "ризик, який викликає ще більшу напруженість ситуації".

Про це Жозеп Боррель сказав після зустрічі з прем'єр-міністром Грузії Іраклієм Гарібашвілі, повідомляє "Грузия Online".

"Що стосується питання про імпічмент президентки, то це ризик, який викликає ще більшу напруженість ситуації й посилює поляризацію. Усі інститути повинні працювати разом і рішуче підтримувати країну на європейському шляху. У Грузії є потенціал бути успішним у цьому процесі. У вас сильна адміністрація, у вас живий громадянський сектор, і для успіху в цьому історичному моменті вам необхідна співпраця", — зазначив Боррель.

7 вересня глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель вперше відвідав Грузію. У своїй промові, оприлюдненій на сайті Європейської служби зовнішніх справ, він закликав країну виконати 12 умов для того, щоб здобути статус кандидата на вступ до Євросоюзу.

Напередодні президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що не збирається йти у відставку попри спроби керівної партії "Грузинська мрія" розпочати процедуру імпічменту. Водночас керівна партія "Грузинська мрія" зібрала 80 підписів, тобто на 30 більше, ніж потрібно, щоб розпочати процедуру імпічменту президентки.

1 вересня стало відомо, що керівна партія "Грузинська мрія" запускає процедуру імпічменту президентки Грузії Саломе Зурабішвілі. Причина – її візити до Європи, неузгоджені з урядом. В опозиції вважають, що дії партії влади спрямовані проти інтеграції Грузії до Євросоюзу.

На початок