"Недороблені": Гуменюк прокоментувала "свіжовиготовлені" в Росії дрони

"Недороблені": Гуменюк прокоментувала "свіжовиготовлені" в Росії дрони

"Недороблені": Гуменюк прокоментувала "свіжовиготовлені" в Росії дрони
Уламки російського безпілотника, який атакував південь Одещини. Фото: Одеська обласна прокуратура

Під час дронових атак по Одещині цього тижня армія РФ використовувала як іранські, так і виготовлені в Росії безпілотники.

Про це 8 вересня в ефірі Суспільне. Спротив розповіла начальниця об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України Наталя Гуменюк.

За її словами, російські військові атакують переважно безпілотниками типу Shahed 136/131, у тому числі зібраними в Росії. Вони, зазначила Наталя Гуменюк, не такі швидкі і витривалі як іранські.

"Характерним є те, що використовуються мішаний спосіб: і іранські, і свіжовиготовлені на Росії дрони. Як спостерігають наші хлопці, ті, що російські, вони трошки недороблені, тому що не такі швидкі, не такі витривалі, не такі "підривчасті". Вочевидь, десь підкрадають і чогось не докладають або не вистачає певних деталей", — розповіла Наталя Гуменюк.

Вона додала, що російська тактика атак по Одещині впродовж декількох ночей не змінюється. Дрони запускають зі східного узбережжя Азовського моря та з бази пусків у Криму. Максимальну кількість шляху вони проходять вздовж акваторії Чорного моря.

"Вночі виявлення таких цілей ускладнено через те, що фактично мобільно-вогневі групи працюють по звуку та візуалізації. Візуалізувати у темряві дуже важко, а звук дуже характерний. Вони намагаються заглушити цей звук присутністю водної поверхні і спрямовують саме над акваторією моря. Потім, коли вони заходять на удар, виявляються дуже близько, і робота відбувається дуже потужно", — зазначила Наталя Гуменюк.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок