На Кубі заарештували 17 людей за торгівлю молодими людьми для участі у війні в Україні на боці РФ

На Кубі заарештували 17 людей за торгівлю молодими людьми для участі у війні в Україні на боці РФ

Куба арештувала 17 людей за торгівлю людьми для участі у війні на боці РФ
Ілюстративне фото: Getty Images

Кубинська влада повідомила про арешт 17 людей, пов'язаних із мережею торговців людьми, які заманювали молодих кубинських чоловіків воювати в російській армії на війні в Україні.

Про це пише Reuters.

Раніше цього тижня Куба повідомила, що влада працює над "нейтралізацією та ліквідацією" мережі, яка, за її словами, діяла як на кубинській землі, так і в Росії.

"За підсумками розслідування заарештували 17 осіб, серед них — внутрішній організатор цієї діяльності", — заявив пізно ввечері в четвер, 7 вересня, полковник міністерства внутрішніх справ Куби Сезар Родрігес.

Родрігес сказав, що лідер угруповання покладався на двох людей, які проживають на острові, щоб вербувати кубинців найманцями на війну в Україні на боці Росії.

За словами прокурора Хосе Луїса Рейеса, фігурантам справи загрожує до 30 років ув'язнення, довічне ув'язнення або смертна кара — залежно від тяжкості і типу злочинів, які варіюються від торгівлі людьми, участі в бойових діях в якості найманців і ворожих дій проти іноземної держави.

Росія, яка має міцні політичні зв'язки з комуністичною Кубою, вже давно стала важливим пунктом призначення для кубинських мігрантів, які шукають порятунку від економічної стагнації на батьківщині, відзначає Reuters.

Минулого року президент Росії Володимир Путін підписав указ, що дозволяє іноземцям, які вступають на службу в російську армію, отримувати громадянство за прискореною процедурою.

Куба заявляє, що не бере участі у війні в Україні, і що вона засуджує використання своїх громадян як найманців.

Раніше Міністерство закордонних справ країни повідомило, що Куба розкрила мережу торгівлі людьми, яка примушувала її громадян воювати на стороні Росії у війні в Україні.

На початок