У Пентагоні спростували заяви РФ про небезпеку снарядів зі збідненим ураном

У Пентагоні спростували заяви РФ про небезпеку снарядів зі збідненим ураном

Представниця Пентагону Сабріна Сінгх розповіла про вплив снарядів зі збідненим ураном
Заступниця прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх. Фото: AP

Немає жодних доказів того, що снаряди зі збідненим ураном, які США вперше передадуть Україні, викликають рак, як це заявляють у Росії.

Про це на брифінгу у Пентагоні у четвер, 7 вересня, розповіла заступниця речника Міноборони США Сабріна Сінгх.

“З точки зору впливу снарядів зі збідненим ураном на здоров'я, я б не погодилася з твердженням російських офіційних осіб.  Центр контролю і профілактики захворювань США заявив, що немає жодних доказів того, що снаряди зі збідненим ураном викликають рак.  Всесвітня організація охорони здоров'я повідомляє, що не було зафіксовано збільшення випадків лейкемії або інших видів раку після будь-якого впливу урану або збідненого урану. І навіть МАГАТЕ недвозначно заявило, що не існує доведеного зв'язку між впливом збідненого урану і збільшенням випадків раку або значним впливом на здоров'я або навколишнє середовище”, — сказала Сінгх.

Вона пояснила, що йдеться про протитанкові снаряди.  Вони призначені для того, щоб пробивати танкову броню, і будуть дуже ефективно використовуватися на полі бою.

“Це стандартні постріли.  Саме їх будуть використовувати танки "Абрамс", і багато військових по всьому світу використовують збіднений уран у своїх танках.  Тому ми вважаємо, що це будуть найефективніші боєприпаси для протидії російським танкам, і вони допоможуть українцям захищати поле бою, захищати свою територію”, — пояснила Сінгх.

На запитання журналістів, коли в Україну прибудуть ці снаряди, представниця Пентагону підтвердила, що мета США полягає в тому, щоб доставити снаряди саме тоді, коли прибудуть американські танки.  Щодо танків — у Пентагоні публічно заявили, що очікується, що танки прибудуть в Україну десь восени, нагадала Сінгх. Вона додала, що не може запропонувати більше конкретики.

Що відомо про рішення США передати Україні снаряди зі збідненим ураном

6 вересня Міноборони США оголосило про виділення нового пакета допомоги Україні. Зокрема, США вперше передають Україні боєприпаси для танків зі збідненим ураном.

Використання боєприпасів зі збідненим ураном є предметом гострих дискусій, а противники, такі як Міжнародна коаліція із заборони уранової зброї, стверджують, що вживання або вдихання пилу збідненого урану становить небезпечні ризики для здоров’я, включаючи рак і вроджені дефекти.

Збіднений уран, який є побічним продуктом збагачення урану, використовується для боєприпасів, оскільки його надзвичайна щільність дає снарядам здатність легко проникати через броню та самозайматися.

Сполучені Штати використовували боєприпаси зі збідненим ураном у величезних кількостях під час війн у Перській затоці 1990 і 2003 років і під час бомбардувань НАТО колишньої Югославії в 1999 році.

Міжнародне агентство з атомної енергії повідомляло, що дослідження в колишній Югославії, Кувейті, Іраку та Лівані "показали, що існування залишків збідненого урану, розсіяних у навколишньому середовищі, не становить радіологічної небезпеки для населення постраждалих регіонів".

У середині червня 2023 року газета Wall Street Journal повідомила, що США розглядають можливість відправлення в Україну снарядів зі збідненим ураном.

На початок