Як брендинг та айдентика впливають на розвиток міста - пояснює експерт

Як брендинг та айдентика впливають на розвиток міста - пояснює експерт

Як брендинг та айдентика впливають на розвиток міста - пояснює експерт

Що таке «бренд міста» та як певний дизайн територій впливає на їх розвиток - пояснив співавтор айдентик туристичного бренду України, автор проєктів туристичних брендів, зокрема міста Запоріжжя Дмитро Буланов в ефірі програми «Між нами» на Українському радіо Запоріжжя.

Брендинг і айдентика – це два інструменти, сумісні між собою, в той же час вони відрізняються: "Брендинг – це емоція, філософія. Це коли ми користуємося певним брендом і складаємо від нього свої враження. Якщо ми говоримо про місто, треба знайти його найцікавіші особливості не тільки з точки зору містян, а й долучених експертів, які зможуть це дослідити та створити стратегію на чому варто робити акцент."

Задача брендингу, зазначає Дмитро Буланов, – створити зміст, саму філософію. Айдентика ж – це візуальна комунікація. Це коли «запаковуються» існуючий зміст і філософія. В айдентики є ціла візуальна система з кольорами, шрифтами, прикладами використання та правилами.

Як брендинг та айдентика впливають на розвиток міста - пояснює експерт

У брендингу є своя послідовність. Коли бренд тільки створюється залучаються історики, котрі можуть розказати цікаві та невідомі факти. Потім працюють піарники, маркетологи. Вони знають, як це працює в діджитал-світі: "Це має бути масштабна рекламна кампанія. І звичайно, щоб самі містяни виступали амбасадорами цього бренду. Аби обрати знакові місця та асоціації для брендингу, варто пам’ятати одну річ. Брендинг міста - це не про минуле, а про майбутнє. Це про те, яким ми хочемо, щоб було місто."

Коли місто багате на історію, то на таких фактах можна ґрунтуватися при розробці брендингу. Якщо ж це не доречно, тоді слід шукати інші особливості та розвивати їх, сподіваючись на те, що це буде актуальне і через 5 років. Адже брендинг може і нашкодити місту. Так, можна створити брендинг доречний рекламній комунікації, але зовсім не прийнятний для навігації.

"Навіть, коли ми створюємо айдентику для міст, ми робимо мінімальну навігацію. Це пропрацьовують окремі спеціалісти, їх називають агентами змін. Вони проводять різні дослідження для створення навігації. Можна навіть створювати айдентику і брендинг для окремо взятих районів міст. На мою думку, їх легше об’єднати, ніж ціле місто чи іншу велику територію."

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди