Військова підготовка, історія "СВО": у РФ запровадили нову навчальну програму — британська розвідка

Військова підготовка, історія "СВО": у РФ запровадили нову навчальну програму — британська розвідка

Портрет президента РФ Володимира Путіна у новому підручнику з історії для школярів Росії
Портрет президента РФ Володимира Путіна у новому підручнику з історії для російських школярів, фото: Getty Images

Новий навчальний рік у Росії розпочався з нової навчальної програми, що включає як військові навички, так і відображає погляд Кремля на історію України. Нова програма переслідує три цілі, серед яких — скорочення термінів підготовки до подальшої мобілізації.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки.

Як відзначили британські розвідники, президент Росії Володимир Путін особисто провів відкритий урок з 30 школярами в перший день навчального року.

“Теми оновленого іспиту з національної історії включають возз'єднання Криму з Росією та "Спеціальну військову операцію" в Україні. Російський парламент схвалив навчальну програму минулого року”, — йдеться у звіті британської розвідки.

Один з елементів програми — "Основи безпеки життєдіяльності" — орієнтований на старшокласників і включає модуль базової військової підготовки. Сюди входить поводження з автоматом Калашникова, використання ручних гранат, керування безпілотними літальними апаратами (БПЛА) та надання першої медичної допомоги на полі бою. Учнів також можуть відвідати ветерани війни РФ в України.

За даними британської розвідки, нова навчальна програма переслідує три цілі: ознайомити учнів з обґрунтуванням Кремля щодо так званої "спеціальної військової операції", прищепити учням військове мислення і скоротити терміни підготовки до подальшої мобілізації та розгортання сил.

При цьому впровадження уроків із використанням БПЛА свідчить про зростання важливості безпілотників на полі бою та про уроки, отримані безпосередньо на війні в Україні.

Раніше британська розвідка повідомляла, що у Росії повертають у школи військову підготовку, починаючи з вересня 2023 року.

На початок