До Києва прибув держсекретар США Ентоні Блінкен. Він відзначив значний прогрес у контрнаступі

До Києва прибув держсекретар США Ентоні Блінкен. Він відзначив значний прогрес у контрнаступі

Оновлено
До Києва прибув держсекретар США Ентоні Блінкен
. Держсекретар США Ентоні Блінкен. Фото: Getty Images

До Києва у середу, 6 вересня, прибув держсекретар США Ентоні Блінкен.

Про це офіційно повідомляє пресслужба МЗС.

"Держсекретар США Ентоні Блінкен розпочав візит до України з відвідання Берковецького кладовища, де вони разом з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою віддали шану полеглим українським героям", — зазначили в МЗС.

На зустрічі з Кулебою Блінкен відзначив значний прогрес у контрнаступі

"Завжди приємно і надихаюче повертатися в Україну. Щоразу мене вражає надзвичайна стійкість українського народу, українських військ, українського керівництва, і я тут насамперед для того, щоб продемонструвати нашу постійну і рішучу підтримку Україні в її боротьбі з цією агресією", — сказав Блінкен.

Держсекретар США відзначив значний прогрес у контрнаступі.

"Ми бачимо значний прогрес у контрнаступі, це дуже важко. І ми хочемо переконатися, що Україна має все необхідне не лише для того, щоб досягти успіху в контрнаступі, але й для того, щоб надовго забезпечити сильний перелом, сильну обороноздатність, щоб подібна агресія в майбутньому не повторилися", — заявив Блінкен.

Блінкен зустрівся з прем'єр-міністром Шмигалем

Також Блінкен мав зустріч із прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем, передає кореспондентка Суспільного.

“Сьогодні я вражений надзвичайною стійкістю українського народу, його військовою силою і дуже сильним керівництвом, від якого українці отримують користь у цей найскладніший період”, — сказав Блінкен.

Він додав, що приїхав у Київ значною мірою за дорученням президента Байдена, щоб підтвердити зобов’язання США підтримувати Україну та допомогти досягти успіху у військовій сфері та протистояти агресії. А також заради підтримки, щоб зусилля з побудови сильної економіки та сильної демократії увінчалися успіхом.

“Тому що всі ці речі — військові, які здатні стримувати та захищатися від подальшої агресії, а також сильна демократія та сильна економіка, є різницею між Україною, яка виживе — що точно буде — та Україною, яка процвітає, що вона мусить і може. І ми будемо вашими партнерами в цих зусиллях разом із багатьма іншими країнами світу”, — сказав держсекретар США.

Як відзначив глава українського уряду Денис Шмигаль, в умовах протистояння російській агресії США є найбільшим контрибутором прямої бюджетної підтримки Україні. За його словами, близько 20,5 мільярдів доларів США або третина всієї прямої бюджетної допомоги Україні від обсягу країн партнерів та міжнародних фінансових організацій надана Сполученими Штатами.

“Ми особливо цінуємо той факт, що ці кошти надані у вигляді грантів, що зменшує навантаження на суму державного боргу України у цей непростий час”, — сказав Шмигаль.

Зокрема, Шмигаль подякував за підтримку США, надану у рамках спільного зі Світовим банком проєкту з підтримки державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні — проєкт “Peace in Ukraine”, який реалізовується з червня 2021 року. В рамках проєкту Україна вже отримала фінансову підтримку Сполучених Штатів у розмірі 17,9 млрд. доларів США, з них — 8,5 млрд. цього року. Практична вся заробітна плата в Україні у державному секторі за останній рік, а також більшість програм соціального забезпечення, пенсійне забезпечення фінансується за рахунок “Peace in Ukraine”, пояснив Шмигаль.

"Звичайно ж, цінуємо співпрацю з американською стороною в межах підготовки і укладення двостороннього договору між Україною і США щодо тимчасового призупинення і погашення держборгу за позиками в межах положення меморандуму стосовно наших відносин з країнами-членами Паризького клубу кредиторів", — додав глава уряду.

Що цьому передувало

Раніше про візит Блінкена Суспільному повідомили джерела в Офісі президента.

Як пише Reuters, під час свого дводенного візиту Блінкен, ймовірно, оголосить про новий пакет американської допомоги на суму понад 1 мільярд доларів, повідомив журналістам високопоставлений чиновник Держдепартаменту під час поїздки.

Очікується, що Блінкен, який вперше відвідає Київ як високопосадовець США з початку українського контрнаступу, зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським та міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, а також з іншими високопосадовцями та представниками громадянського суспільства, сказав чиновник.

Напередодні з дипломатичних джерел журналістам стало відомо, що посадовець планує відвідати Україну.

Це вже третій візит Блінкена в Україну. Востаннє неоголошений візит Блінкена в Україну відбувся рік тому — у вересні 2022 року. У квітні 2022 року Блінкен відвідав Київ разом із міністром оборони США Ллойдом Остіном.

На початок