У Греції, Туреччині та Болгарії потужні повені: є загиблі

У Греції, Туреччині та Болгарії потужні повені: є загиблі

У Греції, Туреччині та Болгарії потужні повені: є загиблі
Затоплена вулиця Стамбулу, Туреччина, 5 вересня, 2023 року. Фото: АР.

Сильні зливи обрушилися на Грецію, Туреччину та Болгарію, спровокувавши повені, які спричинили щонайменше сім смертей.

Про це пише видання The Guardian.

Міністр внутрішніх справ Туреччини Алі Єрлікая, заявив про двох загиблих та четверо зниклих безвісти після повені у провінції Кіркларелі, поблизу кордону з Болгарією. У Стамбулі, найбільшому місті країни, сильний дощ затопив вулиці та будинки в двох районах, внаслідок чого загинули щонайменше двоє людей.

Прем'єр-міністр Болгарії Ніколай Денков заявив, що двоє людей загинули і ще троє вважаються зниклими безвісти після шторму, який спричинив повені на південному узбережжі Чорного моря.

Розливи річок сильно пошкодили дороги та мости. У цьому районі також були відключення електроенергії, і влада попередила жителів не пити воду з-під крана через забруднення внаслідок паводкових вод.

У Греції випали рекордні дощі. Показники перевищили зливи у 2006 році. Поліція заборонила рух транспорту в центральному місті Волос, сусідньому гірському регіоні Пеліон і на курортному острові Скіатос. Загинула щонайменше одна людина. П'ятеро людей вважаються зниклими безвісти, ймовірно, їх знесло паводок.

Міністр кліматичних криз і цивільного захисту країни Вассіліс Кікіліас заявив, що сильний дощ, як очікується, припиниться після полудня в середу. Він порадив людям у постраждалих районах залишатися вдома.

Шторм стався після великих літніх лісових пожеж, які вразили Грецію протягом останніх кількох тижнів. Деякі з них горіли понад два тижні і знищили величезні масиви лісів і сільськогосподарських угідь. Від вогню загинули понад 20 людей.

На початок