В Україні зафіксовано кілька випадків кору — МОЗ

В Україні зафіксовано кілька випадків кору — МОЗ

МОЗ
МОЗ. Ілюстративне фото: Юлія Коршенко/Суспільне

В Україні зареєстровано кілька випадків кору – небезпечного та заразного інфекційного захворювання.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я України (МОЗ).

У відомстві наголосили, що кір може призвести до серйозних ускладнень: пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, а також до інвалідності та смерті.

"Інфекція є надзвичайно заразною – з 10 невакцинованих та без імунітету осіб, які контактували з хворим на кір, 9 також захворіють. Тому в зоні ризику всі невакциновані діти та дорослі", — йдеться у повідомленні.

Втім, є групи людей, для яких кір є особливо небезпечним, це:

  • Діти, віком менше одного року, у яких кір може мати тяжкі наслідки.
  • Діти з бронхіальною астмою, діабетом, муковісцидозом, онкологічними чи іншими хронічними захворюваннями. Вони також мають вищий ризик серйозних ускладнень після кору.
  • У вагітних хвороба може спричинити передчасні пологи або призвести до народження дитини з критично малою вагою. Дитина може перехворіти на кір в утробі матері та мати серйозні наслідки – пошкодження мозку.
  • Високий ризик захворіти мають також невакциновані медичні працівники.

Специфічного лікування від кору не існує. Єдиним надійним захистом є вакцинація.

У МОЗ нагадали, що для захисту від кору достатньо двох доз вакцини КПК, що захищає від кору, краснухи та паротиту. В Україні за Національним календарем профілактичних щеплень їх роблять у 12 місяців (введення першої дози) та в 6 років (введення другої дози).

"Невакцинованим дорослим потрібно отримати щонайменше одне, оптимально – два щеплення з інтервалом мінімум у місяць. При цьому дуже важливо зробити це до вагітності, адже жінкам при надії вакцинація від кору протипоказана", — зазначили у МОЗ.

У МОЗ також підкреслили, що якщо дитина не має щеплень від кору за віком, якнайшвидше потрібно звернутися до педіатра або сімейного лікаря. Вакцинація від кору, краснухи та паротиту для дітей до 18 років є безоплатною. Невакциновані дорослі також можуть захиститися від кору. Вакцинуватися можна в сімейного лікаря або в приватній клініці, але за вакцину їм доведеться заплатити.

За словами головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, востаннє в Україні реєстрували спалах кору у 2017-2018 роках.

Про це Кузін сказав на брифінгу, передає кореспондентка Суспільного.

"Кір має циклічність, спалахи повторюються через кожні 4-5 років. В Україні накопичився прошарок дітей, які пропустили перше або друге щеплення. Було прийнято рішення на державній комісії про запуск та проведення "наздоганяючої" кампанії імунізації. Щонайменше 260 тисяч дітей потребують щеплення в Україні", — сказав Ігор Кузін.

Станом на 23 серпня понад 54 тисячі дітей отримали щеплення проти кору у межах "наздоганяючої вакцинації", яка 17 липня стартувала в Україні.

29 серпня у МОЗ повідомляли, що Україна буде забезпечена вакцинами для проведення рутинних щеплень щонайменше до весни 2024 року. Йдеться про вакцини проти 10 інфекцій. Безоплатні щеплення проти цих хвороб входять до календаря профілактичних щеплень.

На початок