Жительок Старобільська та Рубіжного на Луганщині підозрюють в колабораціонізмі

Жительок Старобільська та Рубіжного на Луганщині підозрюють в колабораціонізмі

Жительок Старобільська та Рубіжного на Луганщині підозрюють в колабораціонізмі
Ілюстративне фото. Служба безпеки України/Facebook

СБУ повідомила про підозру трьом жителькам окупованої Луганщини: одна жінка збирає податки для російських окупантів, інші займаються соціальним "захистом" в "ЛНР".

Про це повідомили в 3 управлінні ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

"Мешканка Рубіжного підтримала російських окупантів та погодилась очолити "Рубежанскую объединенную государственную налоговую инспекцию государственного комитета налогов и сборов "ЛНР", — зазначили в СБУ.

За даними відомства, нині підозрювана змушує приватних підприємців на окупованій території Луганщини ставати на податковий облік та сплачувати кошти російським окупантам. Також для отримання соціальних виплат від пенсіонерів та пільговиків росіяни вимагають отримувати картки платника податків. У разі відмови, за даними Служби безпеки, місцеві залишаються без засобів до існування.

Друга колаборантка, за даними слідства, колишня працівниця соцстраху та Луганського енергетичного об’єднання.

"Після окупації Старобільська жінка вирішила піднятися кар’єрними сходинками та обійняла посаду "начальника відділення філії Фонду соціального страхування "ЛНР" у місті Старобільськ. Вона розпоряджається фінансовими ресурсами соціального страхування".

Третя підозрювана до повномасштабного вторгнення працювала головним спеціалістом Марківського об’єднаного управління ПФУ Луганської області.

"У травні 2022 року вона добровільно обійняла посаду "директора" Марківського комплексного центру соціального обслуговування населення", — повідомили в СБУ.

Їх підозрюють у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України). Жінкам загрожує до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок