У Повітряних Силах прокоментували замовлення Пентагоном для України ракет AMRAAM

У Повітряних Силах прокоментували замовлення Пентагоном для України ракет AMRAAM

Ігнат прокоментував замовлення Пентагоном для України ракет AMRAAM
Речник командуваня Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Фото: Олександр Магула/Суспільне

Замовлені Пентагоном для України ракети класу "повітря-повітря" середньої дальності AMRAAM є одними з найбільш вживаних ракет у країнах НАТО в авіації.

Про це розповів речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

Говорячи про авіаційні ракети AIM-120 AMRAAM, Ігнат пояснив, що є різна дальність ураження у цих ракет.

“Ракета з активною головкою самонаведення. Якщо НАТО взяло її на озброєння як основну ракету класу “повітря-повітря”, то вона вартує того. Ці ракети застосовуються не лише з літаків. Ці ракети нам постійно надають для ЗРК NASAMS. Ракета з повітря застосовується на більшу дальність — не потрібно витрачати силу, енергію пального для того, щоб піднятися в повітря, вона запускається з повітряної платформи, тому може пролетіти більше”, — розповів Ігнат.

За його словами, з наземної установки, відповідно, дальність ураження не така висока: NASAMS K-20 має радіус ураження 40 км.

Ігнат також сказав, що ракети, які замовляє Пентагон для України, це AIM-120 AMRAAM інших модифікацій, які можуть долати 160 км, і є версія 180 км. Цього більш, ніж достатньо, щоб діставати російську авіацію, не заходячи в зону ураження російського ППО.

“Чим далі, тим безпечніше для наших пілотів, і тим небезпечніше для наших ворогів. Для України може бути поставлено, що є на складах. А це уже наступна партія ракет на листопад 2024 року. Озброєння і літаки — це зовсім різні речі. Їх треба виготовити, поставити. Авіація не може літати порожньою, їй потрібно постійно поновлювати боєзапас. Тому нічого дивного в таких замовленнях, контарктуваннях немає”, — підсумував Ігнат.

Ранше у Пентагоні повідомили, що замовили у компанії Raytheon ракети класу "повітря-повітря" середньої дальності AMRAAM для України.

Американська компанія Raytheon Missiles and Defence з різних джерел закупить передові ракети AMRAAM на суму 192 млн доларів. Дати поставок і кількість ракет нині не розголошуються. Орієнтовне закінчення робіт — до 29 листопада 2024 року.

Кошти на закупівлю ракет виділяються з фонду Ініціативи сприяння безпеці в Україні.

Ракети AMRAAM є основною зброєю класу "повітря — повітря" всіх типів сучасних винищувачів американських збройних сил. Такі ракети знаходяться на озброєнні винищувачів країн НАТО та інших союзників США.

На початок