У Німеччині висунули звинувачення проти 98-річного чоловіка, який підлітком працював охоронцем концтабору

У Німеччині висунули звинувачення проти 98-річного чоловіка, який підлітком працював охоронцем концтабору

Суд над 100-річним ексохоронцем нацистського концтабору Заксенгаузен, 7 жовтня 2021 р.
Суд над 100-річним обвинуваченим, колишнім охоронцем у нацистському концтаборі Заксенгаузен, 7 жовтня 2021 р., фото АР

У Німеччині 98-річного чоловікова звинуватили у вбивстві понад 3300 в’язнів концтабору Заксенхаузен у 1943-1945 роках.

Про це пише Zeit Online, посилаючись на прокуратуру німецького міста Гісен.

"98-річний житель округу Майн-Кінциг звинувачується у вбивстві більш ніж 3300 людей. У 1943-1945 роках, працюючи охоронцем СС, він сприяв убивству тисяч ув'язнених у концентраційному таборі Заксенхаузен", — йдеться у повідомленні.

Оскільки на той час обвинувачений був підлітком, він підпадає під норми кримінального права щодо неповнолітніх. На думку експертів, чоловік обмежено придатний для кримінального переслідування.

Зазначається, що психіатрична експертиза підозрюваного в жовтні 2022 року показала, що він придатний до суду. Відзначимо, що Німеччина досі притягує до відповідальності останніх винуватців нацистських воєнних злочинів, які вже перебувають у похилому віці.

Зокрема торік 101-річного Йозефа Шютца визнали винним у сприянні масових вбивств у Заксенхаузені. Його засудили до п’яти років ув’язнення, але він помер на волі у квітні 2023 року, коли йшла апеляція.

Що відомо про концтабір Заксенхаузен?

Концтабір Заксенхаузен збудували 1936 року. Через нього пройшло близько 200 тисяч громадян кількох десятків європейських держав. Кожен четвертий із них загинув — страчений, помер від тортур чи виснаження. Серед ув’язнених були політичні противники нацистського режиму, євреї, сінті та роми, а також люди, яких переслідували як гомосексуалістів або "асоціальних".

Після початку Другої світової війни десятки тисяч людей з окупованих країн були депортовані в концтабір Заксенхаузен, зокрема військовополонені. Крім дій знищення та примусової праці, систематичні злочини, скоєні в концентраційному таборі Заксенхаузен, також містили медичні експерименти над ув'язненими.

На початок