У Британії знищать телефони глави МЗС та членів делегації, які відвідали Китай — Daily Mail

У Британії знищать телефони глави МЗС та членів делегації, які відвідали Китай — Daily Mail

Клеверлі, Ван Ї
Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі (ліворуч) і міністр закордонних справ Китаю Ван Ї під час зустрічі у Пекіні, 30 серпня 2023 р. Фото: Associated Press

Комп’ютери членів делегації, які разом із міністром закордонних справ Великої Британії Джеймсом Клеверлі відвідали Китай, "почистять", а видані їм на період поїздки телефони знищать, щоб уникнути ризиків шпигунства з боку китайських спецслужб.

Про це повідомляє Daily Mail з посиланням на джерела в британському уряді.

За словами джерел Клеверлі і члени його делегації пройшли тижні безпекової підготовки перед тим, як вирушити в Пекін, щоб не стати жертвами шпигунських прийомів китайських спецслужб.

На думку експертів з безпеки, візит урядовців, ймовірно, сприймався Пекіном як прекрасна можливість скомпрометувати Британію або отримати цінну інформацію.

"Державні службовці повинні розраховувати, що їхні помешкання будуть оснащені завобами звуко і відеозапису, і що готельний номер не є приватним простором", — сказало джерело в уряді.

Чиновників також попередили про "медові пастки, коли "гламурні жінки" можуть використовуватись для крадіжок та шантажу.

Усім, хто супроводжував міністра закордонних справ, заборонили брати з собою власні смартфони та ноутбуки, а на період відрядження видали спеціально придбані нові пристрої.

Після повернення до Великої Британії жорсткі диски з комп'ютерів всіх членів делегації будуть вилучені та очищені, а "одноразові" телефони знищать через загрозу проникнення в них шкідливого програмного забезпечення.

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі прибув з візитом до Китаю. Він зустрівся з главою МЗС КНР Ван Ї. Урядовці обговорили російсько-українську війну та шляхи її врегулювання, ядерну проблему Корейського півострова та тайванське питання.

На початок