В Україні через негоду знеструмлені близько 260 населених пунктів — "Укренерго"

В Україні через негоду знеструмлені близько 260 населених пунктів — "Укренерго"

Відключення світла, стан енергосистеми
На час ремонту область заживили резервною лінією. Серпень 2023 року. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

​​В Україні через негоду знеструмлені близько 260 населених пунктів, через бойові дії та з інших причин без світла залишається 431 населений пункт. При цьому 30 серпня добовий максимум споживання електроенергії був на 2,7% нижче за літній рекорд, енергосистема України брала аварійну допомогу з Європи.

Про це інформує пресслужба “Укренерго”.

“Споживання продовжує триматись на максимальних за літо позначках. Вчора, 30 серпня, пік споживання був зафіксований о 14:50. При цьому попит на електроенергію був всього на 2,7% нижчим за літній рекорд 29 серпня. Це все ще дуже багато для енергосистеми, зважаючи на обмежені можливості електростанцій з виробництва електроенергії, через пошкодження та ремонти”, — йдеться у повідомленні.

Для покриття попиту “Укренерго” знову вимушено було брати аварійну допомогу з енергосистем Румунії та Польщі. Загальний обсяг аварійної допомоги склав 2400 МВт·год.

У компанії нагадали, що аварійна допомога не є комерційним імпортом, це останній і найдорожчий захід екстреного реагування для балансування енергосистеми, який не вимагає відключення споживачів.

За даними “Укренерго”, 31 серпня є імпорт електроенергії зі Словаччини та Молдови. Загальний обсяг 1800 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 376 МВт.

Яка ситуація з магістральними мережами "Укренерго" і мережами обленерго

30 серпня через грозу було відключення дією захисту однієї високовольтної лінії на Волині. Знеструмлення споживачів не було, лінія працює.

Через негоду у західних областях знеструмлені близько 260 населених пунктів на Вінниччині, Волині, Житомирщині, Хмельниччині, Львівщині, Рівненщині та Чернівецькій області. В останній живлення споживачів обленерго відновлено, в інших регіонах роботи ще тривають.

Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 431 населений пункт. Внаслідок артилерійських обстрілів росіянами прифронтових територій є нові пошкодження у мережах на Донеччині, Харківщині, Херсонщині. Відновлення живлення відбувається за безпекової ситуації та з дозволу військових.

Що відомо про виробництво електроенергії

“Після планового ремонту в роботу включено енергоблок на одній з теплових електростанцій. Втім, масштабна ремонтна кампанія на об'єктах генерації ще триває. Це суттєво обмежує можливість забезпечувати зростаюче споживання, особливо у вечірні години”, —  йдеться у повідомленні.

В “Укренерго” закликають ощадливо споживати електроенергію:

  • вимкнути потужні електроприлади або користуватися ними по черзі;
  • переносити користування електроприладами на ранкові або нічні години доби;
  • вимикати світло, коли виходите з приміщення.

29 серпня в Україні був зафіксований новий максимум споживання електроенергії за це літо.

На початок