США схвалили перший продаж зброї Тайваню як повноцінній країні

США схвалили перший продаж зброї Тайваню як повноцінній країні

Сполучені Штати 30 серпня схвалили перший продаж зброї Тайваню
Прапори США та Тайваню. Ілюстративне фото: Getty Images

Сполучені Штати Америки вперше схвалили передачу зброї Тайваню в рамках програми, яка зазвичай призначена для суверенних держав, заявив у середу Державний департамент.

Про це повідомляє Bloomberg.

Департамент додав, що передача в рамках іноземного військового фінансування не відображає зміни в політиці щодо статусу острова. Китай вважає Тайвань своєю провінцією і неодноразово протестував проти продажу зброї з боку США.

У минулому Сполучені Штати використовували інші шляхи продажу зброї Тайваню, які не передбачають статусу держави. Механізм зовнішнього військового фінансування також охоплює міжнародні організації та країни.

Пакет допомоги містить 80 мільйонів доларів на закупівлю зброї для Тайваню, оскільки острів планує зміцнити свою оборону від Китаю.

Згідно з повідомленням Конгресу, американські кошти спрямують для закупівлі та модернізації бронетехніки, піхотних машин, артилерійських систем, безпілотних літальних апаратів та обладнання з боротьби проти безпілотників, засобів зв’язку та індивідуального спорядження солдатів, а також необхідного навчання.

Минулого року Конгрес уповноважив адміністрацію надати Тайваню до 2 мільярдів доларів військової підтримки, яка окрема від закупівлі урядом Тайваню обладнання у оборонних підрядників США.

На початок