ЄС планує ввести санкції проти нігерської хунти

ЄС планує ввести санкції проти нігерської хунти

Боррель 30 серпня заявив, що ЄС планує запровадити санкції проти хунти в Нігерії
Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель під час виступу у Європейському парламенті у Стразбурзі, 18 квітня 2023 рік, фото: AP

Європейський Союз планує запровадити санкції проти хунти, яка захопила владу в Нігері кілька тижнів тому, підтвердив головний дипломат ЄС Жозеп Боррель.

Про це пише видання EUROCTIV

ECOWAS і Західноафриканський валютно-економічний союз (UEMOA) запровадили фінансові санкції проти лідерів державних переворотів, які повалили демократично обраний уряд президента Базума в липні 2023 р.

Вони включали призупинення фінансових операцій і заморожування активів, а членам президентської гвардії, відповідальним за державний переворот, заборонили в'їзд.

Боррель сказав, що запропонував міністрам нову законодавчу базу, яка дозволить ЄС накладати власні санкції на путчистів.

"Це залежить від ECOWAS у протидії цьому військовому перевороту, і ми будемо слідувати за ними, намагаючись запровадити ті самі санкції, які вони вирішили. Ми просуваємось до автономного режиму санкцій для вжиття заходів проти путчистів, робота вже почалася, і завтра міністри закордонних справ просуватимуть це", — сказав Боррель.

Початкова робота над новою структурою почалася після того, як країни-члени ЄС висловили підтримку обмежувальних заходів на початку серпня. За словами кількох дипломатів ЄС, цей крок буде "виразом того, що ЄС готовий відреагувати".

Державний переворот у Нігері та захоплення влади

26 липня у Нігері група солдатів на національному телебаченні заявила, що вони усунули президента Нігеру Мохамеда Базума від влади. Військові стверджували, що поклали край режиму, який привів до погіршення ситуації з безпекою та поганого управління. Військові закрили кордони та оголосили комендантську годину, призупинили роботу всіх установ республіки та застерегли від будь-якої іноземної інтервенції.

В українському МЗС засудили державний переворот і наголосили на необхідності дотримання національного законодавства Нігеру та норм міжнародного права.

31 липня військові, які вчинили в Нігері державний переворот, звинуватили Францію та її союзників у намірі розпочати військову операцію, щоб звільнити відстороненого від влади президента країни Мохамеда Базума.

Сусіди Нігеру, Буркіна-Фасо та Малі, де керують військові, попередили світ, що будь-яке втручання у ситуацію з метою відновлення поваленого президента Мохамеда Базума буде вважатися "оголошенням війни" їхнім двом країнам. У спільній заяві уряди Буркіна-Фасо та Малі попередили, що "наслідки військового втручання в Нігер можуть дестабілізувати весь регіон".

За даними Associated Press, у столиці Нігеру розташована одна з найбільших авіабаз Франції в Африці. Чисельність французького контингенту становить близько 1,5 тис. військовослужбовців. На території країни нині перебувають військові підрозділи Німеччини, Італії, США.

Лідери країн Західної Африки поставили ультиматум збройним силам Нігеру, вимагаючи від них відновити конституційний порядок і повернути до влади захопленого президента Мохамеда Базума. Інакше вони застосують військову силу.

Натомість хунта у Нігері заявила, що вб'є президента Базума, якщо сусідні країни спробують втрутитися у ситуацію.

Низка країн оголосили про евакуацію своїх громадян із Нігеру, серед яких: Франція, Італія, Іспанія, США та Німеччина.

На початок