У Польщі зросла кількість померлих від "хвороби легіонерів"

У Польщі зросла кількість померлих від "хвороби легіонерів"

У Польщі зросла кількість померлих від "хвороби легіонерів"
Прапор Польщі. Ілюстративне фото: Getty Images

У Польщі зросла кількість померлих від “хвороби легіонерів” (легіонельозу). На півдні країни спалах хвороби забрав життя вже 14 людей. Всього ж від початку спалаху легіонельозу в південно-східній частині Польщі зареєстрували понад 150 випадків зараження.

Про це пише ВВС.

У вівторок, 29 серпня, у Польщі виявили дев’ять нових випадків інфікування. Відомо, що більшість померлих  — це люди похилого віку. Усі вони мали супутні захворювання, зокрема, рак.

Влада все ще з'ясовує, як бактерія легіонелла, що викликає хворобу, потрапила у водопровід міста Жешув та його околиць. Як відзначає ВВС, місце спалаху “хвороби легіонерів” спочатку викликало занепокоєння. Оскільки Жешув є центром надання військової та гуманітарної допомоги Україні, а також місцем значної військової присутності США.

"Ми не отримали жодної інформації про те, що маємо справу з диверсією", — заявив журналістам уповноважений польського уряду з питань інформаційної безпеки Станіслав Жарин.

Він розповів, що спецслужби хочуть виключити саботаж, враховуючи місце спалаху. Розслідування причин спалаху триває. Початкові тестові зразки виявилися непереконливими щодо джерела бактерій.

У міську систему водопостачання додали додатковий хлор для знезараження, а влада попередила мешканців про необхідність кип'ятити воду перед вживанням.

Раніше стало відомо, що Агентство внутрішньої безпеки Польщі розслідує, чи міг спалах “хвороби легіонерів” (легіонельоз) бути наслідком навмисного втручання у систему водопостачання, зокрема, з боку Росії. Перші випадки інфікування були зафіксовані 17 серпня.

Легіонельоз — гостре інфекційне захворювання, спричинене здебільшого бактерією Legionella pneumophila. Характеризується переважним ураженням дихальної системи, перебігає у двох клінічних формах — “хвороба легіонерів” та гарячка Понтіак.

“Хвороба легіонерів” характеризується загальною інтоксикацією, тяжкою пневмонією з задишкою, болем у грудях, ураженням сечовидільної та центральної нервової системи. Легіонельоз передається повітряним шляхом, бактерії поширюються через охолоджувальні системи та компресори, у душових кабінках та басейнах. Протікає з клінічними проявами тяжкої пневмонії, яка має летальність – 5-10%.

На початок