Росія до кінця року хоче виготовити понад тисячу "шахедів" — ГУР

Росія до кінця року хоче виготовити понад тисячу "шахедів" — ГУР

Росія до кінця року хоче виготовити понад тисячу "шахедів" — ГУР
Заступник начальника ГУР МО України Вадим Скібіцький. Фото: Медіацентр Україна

Представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький заявив, що Росія до кінця 2023 року планує виготовити 1300 дронів-камікадзе Shahed.

Про це генерал-майор повідомив у інтерв'ю РБК-Україна.

За його словами, РФ почала працювати над тим, аби налагодити виробництво безпілотних літальних апаратів на своїй території.

"Противник запланував у другому півріччі цього року виготовити 1300 одиниць так званих "Герань-2", тобто "шахедів". Росіяни можуть застосовувати комплектуючі як іноземного, так і власного виробництва. Разом з тим, насправді вони не здатні виготовляти таку кількість", — зазначив Скібіцький.

Генерал-майор вказав, що розвідка працює над тим, щоб зрозуміти, де саме виготовляються БПЛА (адже у виробництві дронів і деталей до них бере участь не одне підприємство) та яка фактична потужність виробництва.

"Успішність їхніх планів буде залежати від того, наскільки потужно ми будемо працювати в тандемі з партнерами щодо санкцій. Ми ділимось інформацією, щоби визначити й закрити шляхи постачання компонентів, обладнання, верстатів, програмного забезпечення на територію РФ, які використовуються саме для виробництва БПЛА", — пояснив представник ГУР.

Окрім цього, як додав Скібіцький, ці плани будуть залежати від "успішної кінетичної дії на ті об'єкти, що беруть участь у виробництві цих дронів".

10 червня офіційний представник Білого дому Джон Кірбі заявив, що Росія отримує з Ірану матеріали, необхідні для будівництва заводу з виробництва безпілотників, який може бути повністю запущений у 2024 році.

На початок