Апеляція ВАКС залишила нардепа Гунька під вартою

Апеляція ВАКС залишила нардепа Гунька під вартою

Апеляція ВАКС залишила нардепа Гунька під вартою
Нардеп від "Слуги народу" Анатолій Гунько. Фото: Фейсбук-сторінка Анатолія Гунька

29 серпня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін запобіжний захід нардепу Анатолію Гуньку, якого САП звинувачує в отриманні хабаря.

Про це повідомляє кореспондент Суспільного.

Суд задовольнив клопотання прокурора і залишив нардепа в СІЗО із можливістю внесення застави 30 мільйонів гривень.

Гунько участь у засіданні брав по відеозв‘язку зі слідчого ізолятора. За клопотанням підозрюваного та адвокатів засідання частково закрили – в частині про стан здоров‘я нардепа.

Захист також попросив долучити нові докази та документи, яких нібито раніше не було, зокрема довідки щодо стану здоров‘я депутата.

Адвокати вимагали змінити запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт, бо "стан здоров‘я Гунька унеможливлює його перебування під вартою без надання допомоги", або зменшити розмір застави із 30 мільйонів гривень, до 5,3 мільйона.

Гунько також просив змінити йому запобіжний захід.

"Коли мені обирали запобіжний захід, то прокурор завищив мінімум у 10 разів мій майновий стан. Щодо лікування мого, то воно мені вартує 20-25 тисяч гривень щомісяця. Я прошу, беручи до уваги мій стан здоров‘я, обрати запобіжний захід не пов‘язаний з триманням під вартою, щоб я міг вести те життя, яке збереже мій трансплантат та моє життя в цілому", — сказав нардеп.

Прокурор САП Ігор Ткач просив залишити запобіжний захід без змін і нагадав про ризики у справі, зокрема переховування підозрюваного, впливу на свідків та вчинення інших правопорушень.

"Розмір застави є співмірним із майновим станом пана Гунька – обвинувачення надало докази, враховувались як офіційні доходи, які за 7-8 років склали 28 мільйонів гривень, так неофіційні, які зафіксовані в матеріалах. Крім того (Гунько – ред.) маючи два автомобілі готувався купувати третій" – сказав він.

Що відомо про затримання та підозру Гуньку

8 серпня стало відомо, що нардепа Анатолія Гунька та двох його спільників затримали на одержанні неправомірної вигоди розміром 85 тис. доларів.

9 серпня НАБУ та САП прокуратура оголосили підозру нардепу в отриманні хабаря на 85 тисяч доларів за передачу в оренду землі Національної академії аграрних наук України. Того ж дня суд обрав Гуньку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Нардеп заявив, що не згоден із рішенням суду і його адвокати подаватимуть апеляцію.

10 серпня голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомив про виключення Гунька з фракції.

На початок