Ізраїль за рік матиме лазерні системи ППО, що зможуть збивати ракети і дрони

Ізраїль за рік матиме лазерні системи ППО, що зможуть збивати ракети і дрони

ЗМІ
Ізраїль за рік матиме лазерні системи ППО, що зможуть збивати ракети і дрони
Лазерна система Iron Beam від ізраїльської компанії Rafael Advanced Defense Systems. Фото: Rafael Advanced Defense Systems

Ізраїль отримає спочатку частковий, а потім і повний лазерний захист. Система зможе збивати ракети, снаряди та дрони — зокрема й іранські "шахеди", які постачають Росії.

Про це повідомив глава ізраїльської компанії-розробника зброї Rafael Advanced Defense Systems Юваль Стейніц, передає The Jerusalem Post.

Системи озброєнь на основі лазерів добре показали себе під час польових випробувань, але їх ще доведеться доопрацювати, кажуть ізраїльські чиновники.

У лютому цього року високопосадовець Міністерства оборони Ізраїлю Денні Голд заявив, що ізраїльські лазери ППО зможуть збивати дрони, які Іран відправляє в Росію для використання проти України. За його словами, міністерство працює над розробкою наступного покоління використання лазерів.

"У квітні Ізраїль зробив значний крок у напрямку досягнення оперативної спроможності своєї новаторської лазерної системи, провівши серію експериментів, збиваючи різноманітні повітряні загрози на «складних дистанціях»", — повідомляє Міністерство оборони Ізраїлю.

Раніше Сполучені Штати схвалили продаж Німеччині системи протиракетної оборони Arrow-3, що є спільною розробкою США та Ізраїлю. Ця угода стане найбільшим продажем ізраїльської зброї в історії, що відбудеться після нарощування озброєнь у Європі у відповідь на війну Росії проти України.

На початок