Міненерго: на Харківщині знеструмлені 10 тис. споживачів, на Миколаївщині розвантажувалися вітрові електростанції

Міненерго: на Харківщині знеструмлені 10 тис. споживачів, на Миколаївщині розвантажувалися вітрові електростанції

Енергетики ремонтують магістральну електромережу після атак дронів по Харківщині
Енергетики ремонтують магістральну електромережу після атак дронів по Харківщині. Серпень 2023 року. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

На Харківщині через обстріли знеструмлені 10 тисяч споживачів, у Миколаївській області тимчасово розвантажувалися дві вітрові електростанції. Залишаються знеструмленими частина абонентів у Донецькій, Запорізькій, Сумській, Херсонській, Чернігівській, Дніпропетровській областях. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

Про це інформує пресслужба Міністерства енергетики зранку 26 серпня.

“Вночі через обстріл у Харківській області відключилася лінія електропередачі 110 кВ, знеструмлено 34 населених пункти, без світла майже 10 тисяч споживачів. Також обстріл пошкодив газогін, що призвело до обмежень у постачанні абонентів”, — йдеться у повідомленні.

У Миколаївській області птахи потрапили на лінії електропередач, через це короткостроково відключалися дві повітряні лінії електропередачі 150 кВ. При цьому відключалися дві підстанції 150 кВ, тому відбулося розвантаження двох вітрових електростанцій. Роботу мереж та ВЕС відновили, зазначили у відомстві.

“Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який може відбуватися в умовах російських атак. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації — теплової, гідро- та атомної”, — додали у Міненерго.

Що відомо про наслідки підриву Каховської ГЕС

У Херсоні залишаються знеструмленими після підтоплення близько 10,3 тисячі споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

Що відомо про ситуацію на ЗАЕС

Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС. Наразі він становить 16,11 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

На початок