Кіра Рудик: "Притула є дуже сильним кандидатом, який може перемогти. Про це говорять всі соціології"

Кіра Рудик: "Притула є дуже сильним кандидатом, який може перемогти. Про це говорять всі соціології"

Кіра Рудик: "Притула є дуже сильним кандидатом, який може перемогти. Про це говорять всі соціології" Facebook

Кіра Рудик очолила “Голос” незадовго до того, як лідер партії Святослав Вакарчук оголосив, що вдруге складає депутатський мандат. Рудик екскерівниця викупленого Amazon за $1 млрд стартапу Ring Ukrainе та молода політикиня, що прийшла у парламент разом із “Голосом”. 11 серпня партія оголосила, що висуває своїм кандидатом у мери Києва шоумена й актора Сергія Притулу. Суспільне поспілкувалося з Рудик про плани партії на місцеві вибори та новий парламентський сезон. Інтерв'ю Віолети Карлащук.

Під час з'їзду партії “Голос” Сергій Притула оголосив, що він балотуватиметься в мери столиці. Чому саме він?

Сергій Притула працював з партією “Голос” рік із часів парламентських виборів. Тому в нього вже є певний політичний досвід. Крім того, він є громадським діячем і дуже відомим волонтером, який за час своєї діяльності зібрав для армії 40 мільйонів гривень. Саме тому в нас немає жодних застережень і сумнівів, що він буде хорошим мером. У нього є управлінський досвід, як керівника своєї компанії, у нього є досвід роботи всередині своєї партії, він розуміє, як відбуваються політичні процеси. Саме тому, поєднавши його з командою людей, кожен з яких розбирається в конкретному напрямі, необхідному для роботи в команді мера, я впевнена, що ми покажемо дуже хороший результат.

Притула сказав, що серед його команди немає ні кумів, ані акторів “Вар'яти-шоу”. Але й імена цих людей він не назвав. Хто в його команді? У яких сферах вони є фахівцями?

У наступні три тижні ми розповімо про кожного з цих людей. Ключові напрямки, за якими ми збираємо людей, за якими ми вважаємо за необхідне розвивати наше місто — екологія, транспорт, проблеми ЖКГ, IT, медицина, освіта, питання державного управління і місцевого самоврядування. Щоб, як сказав Притула, місто, яке отримує другий за обсягом бюджет після державного, могло ефективно працювати.

Під час з'їзду ви заявили, що за мерські крісла в інших містах боротимуться ще 15 кандидатів. Хто вони?

Партія “Голос” висуватиме 15 кандидатів у мери, і ці люди будуть йти з командами по всій Україні. Деяких із них ви вже побачили. Це Сергій Притула по Києву, Наталя Делієва по Одесі, Віктор Євпак у Черкасах. Інші мери та кандидати оголосять про свій похід до кінця серпня і можливо на початку вересня. Віктор Євпак з Черкас — айтішник, відомий в IT-середовищі тим, що виграв суд у компанії Apple, коли вони намагалися забрати права на його розробки. Тобто маленька людина з України, яка може кинути виклик великій корпорації і виграти.

А загалом скільки жінок балотуватимуться саме в міські голови?

Ми знаємо, що зараз п'ять.

Під час парламентської кампанії кандидати від “Голосу” говорили, що головна ідея — нові обличчя в політиці, в парламенті. Чи всі кандидати на місцевих виборах від партії “Голос” — нові обличчя?

Ну, наприклад, Віктор Євпак. Це нове обличчя чи ні? Він дуже активний громадський діяч у своєму місті, фактично в політиці доволі давно, хоча й не займав ніяких посад. Так само і в інших містах: люди, які своїми результатами чогось досягли, йдуть разом з нами. Не обов'язково у них є дуже довгий політичний досвід, але обов'язково вони відповідають ключовим цінностям і критеріям, які ми виставляємо, головний з яких — це нульова толерантність до корупції. Можна працювати у політиці, на державу і бути чесним і не мати ніякого дотику до корупційних скандалів. Саме таких людей ми шукаємо, саме такі люди є в нашій команді.

Кіра Рудикфейсбук-сторінка "Голос"

Майбутній кандидат у мери Києва Сергій Притула та команда "Голосу" на з'їзді партії. Київ, 11 серпня 2020 р.

В яких областях партія не буде представлена на місцевих виборах?

У нас ще є час, аби ми були представлені у великій кількості областей. Але насправді для нас дуже важлива не кількість, а якість. Наразі ми будемо висувати команди у 18 областях. Але, звичайно, якщо знайдуться ще люди, які захочуть доєднатися до наших команд і відповідати нашим критеріям, ми з радістю приймемо їх.

Як ви ставитеся до ініціативи проведення місцевих виборів у Донецькій і Луганській областях?

На тимчасово окупованих територіях ми не бачимо жодної можливості проводити вибори за будь-яких умов, тому що треба проводити довгі та поступові процеси: встановлення контролю за кордоном, перепис населення, деокупація та реінтеграція. У наступні кілька років (варто — ред.) взагалі забути, що можна буде проводити там вибори. Інше питання — це прикордонні населенні пункти. На місцях є представники влади, кожен з яких може зібрати достатньо інформації, чи потрібно, чи є можливість провести чесні відкриті справедливі місцеві вибори в цих містах.

Скільки коштуватиме партії “Голос” проведення місцевих виборів по всій країні? І зокрема, скільки коштуватиме участь у столиці?

На сьогоднішній день — це буде в 9 разів менше, ніж раніше. Саме тому, що "Голос" боровся за те, щоб зменшувати виборчі застави в 9 разів. Для прикладу, раніше для того, щоб піти в мери Черкас, була застава приблизно в 14 тисяч доларів. Ви знаєте, в якого ще міста така застава?

У Києва, напевно?

У Лондона! Це взагалі гроші, які не відповідають ні рівню доходів, ані будь-якій логіці. Саме тому ми боролися за те, щоб такі застави були знижені. Тепер вони знижені в 9 разів і у людей є шанс йти на вибори, якщо вони самовисуванці або представники меншої партії з меншими ресурсами. Щодо загального бюджету — він ще формується. Кошти, які зараз у нас є — це кошти, які залишилися після парламентських виборів. Решту будуть збирати громади, щоб підтримати своїх кандидатів.

Чим ви конкуруватимете з іншими кандидатами?

Людьми та ідеями. У кожному регіоні є свої конкретні проблеми, у кожному регіоні є команди зі своїми ідеями. Ми даємо загальну канву, загальне розуміння партії — хто вона і проти чого бореться. А далі в кожному регіоні, в кожному місці команда вибирає як вона працює, як саме буде боротися за перемогу.

Хто є головним конкурентом у Притули за мерське крісло в столиці?

Абсолютно точно діючий мер, і саме тому ми думаємо, що Притула є дуже сильним кандидатом, який може перемогти. Зараз про це говорять всі соціології.

Кіра Рудикфейсбук-сторінка Сергія Притули

"Притула є дуже сильним кандидатом, який може перемогти, про це говорять всі соціології", - запевняє Кіра Рудик. Київ, 11 серпня 2020 р.

А хто є головним конкурентом партії “Голос” по всій країні?

Уся стара влада, яка приходила на керівні посади для того, щоб працювати в регіонах, щоб красти. Ми боремося з корупцією, ми передусім боремося з несправедливістю. За рік роботи у парламенті ми чітко розуміємо, що, по-перше, хороших законів, які ми написали і прийняли — недостатньо, хороших намірів недостатньо. Потрібно ще, щоб хтось ці закони виконував. Виконує закони виконавча влада, а хто її контролює? Це силовики і суди. І тут запитання: проти кого треба боротися, щоб ситуація змінилася? Абсолютно точно необхідно приводити до влади людей, які будуть професійними і будуть приходити до влади не для того, щоб красти.

Чи розглядає партія “Голос” будь-які союзи з іншими політичними силами? Приміром, з “Європейською солідарністю” чи “Слугою народу”?

Оскільки кожна політична сила по-різному представлена в кожних регіонах, де-не-де великі партії продають франшизи, де вони навіть не знають, хто саме йде від них в регіонах. Іноді це дійсно гарні професійні люди, які просто йдуть під брендом. Де-не-де це команди, які мають гарний план і абсолютно прекрасну репутацію. Саме тому ситуативні альянси можливі на місцях, в залежності від кожної конкретної ситуації.

Ви казали, що п'ятий президент Петро Порошенко є для "Голосу" більшим ворогом, аніж нинішній глава держави Володимир Зеленський. Чи вплинув цей ваш вислів на відносини з “Європейською Солідарністю”?

Давайте розрізняти ворогів. У нас є ворог нашої країни: це абсолютно точно — Росія, Путін, Медведчук і політичні сили, які вони представляють. Але коли ми повертаємося до того, проти чого бореться “Голос”, ми говоримо — проти корупції. І тут бачимо, що всі старі політичні сили, так чи інакше, схожі одна на одну. Деякі політичні сили, у тому числі “Європейська солідарність”, своєю “патріотичністю” прикривають спроби боротьби з корупцією.

Кіра Рудиктрансляція Верховної ради

Члени фракції "Голос" на трибуні парламенту. Київ, 2020 р.

Як приклад наведу голосування за зняття депутатської недоторканності з Дубневича. Чому “Європейська солідарність” не голосувала за це, якщо на нього відкриті кримінальні справи? По-друге, це питання Авакова, який прийшов до влади за часів Порошенка і який сім років при владі. Ми бачимо, що ті випадки свавілля поліції та незавершена реформа правоохоронних органів — це його відповідальність як міністра. Чому ж людина, на чиїй совісті поліцейське свавілля та провалена реформа правоохоронних органів, залишається при владі? Ми не отримуємо підтримки від так званих патріотичних сил, коли боремося проти нього. Третій випадок — це незалежність Національного агентства із запобігання корупції. “ЄС”, разом зі “Слугами”, подали законопроєкт, який дозволить зняти голову НАЗК і зменшить незалежність цього органу. Нам тут абсолютно не по дорозі, тому що партія “Голос” бореться проти корупції.

Ви згадали про міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Фракція “Голос” ініціювала збір підписів за його відставку. Що далі? Як ви пропонуєте боротися зі свавіллям в правоохоронних органах?

Вихід тільки один. І він не стосується конкретно персоналії, яка буде обіймати посаду міністра. Це — системна правоохоронна реформа. Вона починається з нової переатестації всіх людей, які працюють в правоохоронних органах, без можливості відновитися через суд. Вона складається з великого системного плану, який потрібно виконувати. Від Авакова ми навіть не почули (заяви — ред.) про необхідність такої реформи. Але кожній людині зі здоровим глуздом у нашій країні зрозуміло, що більшість несправедливості зараз йде саме від силовиків. Тому будь-хто, хто прийде на місце Авакова, повинен зробити аудит того, що відбувається зараз в політиці, в правоохоронних органах, розпланувати, як це змінити.

Це не велосипед, який треба винайти, це досвід країн, які проходили через такі зміни. І ми проходили через такі зміни. Ви пам'ятаєте, у нас була правоохоронна реформа, коли в усіх був такий захват, що нарешті будуть зміни. Але ця реформа в якийсь момент була провалена, тому що всі, кого тоді звільнили, їх через суд відновили. Тому правоохоронні органи мають бути у зв'язці з судовою реформою.

Кіра Рудикфейсбук-сторінка Кіри Рудик

Кіра Рудик, червень 2020 р.

Які першочергові законодавчі ініціативи фракції “Голос” на новій парламентській сесії? І, повертаючись до Авакова, які шанси, що на початку вересня до зали буде винесено питання про його відставку?

За рік ми зрозуміли, що починати треба з двох системних реформ — правоохоронна діяльність і судова реформа. Саме на цьому буде ґрунтуватися основна робота фракції на наступний рік. Звичайно ж, у нас будуть економічні законопроєкти. З приводу відставки Авакова: нині ця постанова знаходиться в комітеті і ми будемо з усіх сил працювати над тим, щоб вона пройшла комітет і вийшла на голосування в залу. Ми розуміємо, що це питання політичне і до місцевих виборів шанси на це мінімальні.

Яка роль Святослава Вакарчука, як лідера партії “Голос”, у місцевих виборах? Чи буде він агітувати за “Голос”?

Зараз Святослав знаходиться зі своєю сім'єю, однак за останні кілька тижнів він вже їздив з нами по областях і працював над підготовкою до місцевих виборів. Він презентував команду у Вінниці та в Черкасах, він був на Донеччині, де робив невеличкі благодійні концерти для наших хлопців, які воюють. Тому наступні кілька тижнів у підготовці до місцевих виборів він працюватиме, як і кожен член партії “Голос”, максимально ефективно з різними регіонами, там, де буде потрібна його допомога.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди