В аварійний ремонт виведено два блоки на ТЕС, Україна імпортує електроенергію зі Словаччини — Укренерго

В аварійний ремонт виведено два блоки на ТЕС, Україна імпортує електроенергію зі Словаччини — Укренерго

Електроопора
Електроопора. Фото: АТ "Хмельницькобленерго"

Унаслідок технологічних причин в аварійний ремонт виведено два блоки на теплових електростанціях. 24 серпня Україна отримувала аварійну допомогу з Польщі та Румунії, 25 серпня імпортує електроенергію зі Словаччини.

Про це повідомляє НЕК "Укренерго".

За даними компанії споживання електроенергії продовжує триматись на максимальних за літо позначках.

"24 серпня, вечірній максимум споживання на 6% був нижчим за літній рекорд 21 серпня. Це все ще дуже багато для енергосистеми, зважаючи на обмежені через пошкодження та ремонти можливості електростанцій з виробітку електроенергії. "Укренерго" для покриття попиту застосовувало з 18:00 до 22:00 аварійну допомогу з енергосистеми Польщі та Румунії. Її загальний обсяг склав 1800 МВт/год", — йдеться у повідомленні.

В Укренерго зазначили, що аварійна допомога не є комерційним імпортом, це останній і найдорожчий захід екстреного реагування для балансування енергосистеми, який не вимагає відключення споживачів.

Основна причина її застосування — дефіцит електроенергії в енергосистемі через великий обсяг пошкоджень на теплових та гідроелектростанціях. Крім того, триває активна ремонтна кампанія на АЕС, які готуються до роботи на максимальній потужності взимку. 

"Обсягів імпорту, який зараз надходить в українську енергосистему з Європи й формується в рамках функціонування ринку електроенергії, не вистачає для покриття різниці між збільшеним споживанням та обмеженими можливостями виробітку на електростанціях", — йдеться у повідомленні.

25 серпня відбувається імпорт електроенергії зі Словаччини з 15:00 до 18:00. Максимальна потужність в окремі години 45 МВт. Експорт відсутній.

Як зазначили в Укренерго, з технологічних причин в аварійний ремонт виведено 2 блоки на теплових електростанціях. Частково повернуто в роботу ТЕС, яка 24 серпня постраждала через обстріли. 

"Тривають масштабні ремонти на багатьох ТЕС, а також у планових ремонтах – частина атомних енергоблоків. Це суттєво обмежує можливість забезпечувати наростальне споживання, особливо у вечірні години", — йдеться у повідомленні.

У компанії закликали ощадливо споживати електроенергію:

  • вимкнути потужні електроприлади або користуватися ними по черзі;
  • переносити користування електроприладами на ранкові або нічні години доби;
  • вимикати світло виходячи приміщення.

В Україні ввечері 21 серпня встановили новий літній рекорд споживання електроенергії та використання аварійної допомоги.

На початок